„Mes labai seniai koalicijos partneriams keliame klausimus, ypač dėl nekilnojamojo turto mokesčio ir, tarkime, grindys 40 tūkst. eurų nėra mus tenkinančios, pirmojo būsto apmokestinimo klausimas. Tai tų pastabų turime. Ir į tas pastabas darbo grupė, kuri rengia mokesčių pakeitimus, neatsižvelgė, tai natūralu, kad motyvacijos balsuoti už mokesčių pakeitimus kas kartą lieka vis mažiau“, – LRT televizijos laidai „Savaitė“ sekmadienį sakė parlamentarė.
Seimui praėjusią savaitę neleidus prokurorams baudžiamojon atsakomybėn „čekiukų“ byloje patraukti socialdemokrato Arūno Dudėno, „Vardan Lietuvos“ valdyba konstatavo esminį koalicijos sutarties pažeidimą ir pranešė, jog „iki klaidos ištaisymo“ frakcija neužtikrins paramos Vyriausybės siūlomiems mokesčių pakeitimams.
Išvengti atsakomybės parlamentarui padėjo didžioji dalis Socialdemokratų partijos frakcijos, taip pat dalis balsavime nedalyvavusių „aušriečių“ ir „valstiečių“.
„Labai sunku ir save motyvuoti, ir, be abejo, yra labai sunku žmonėms papasakoti, kodėl reikia staiga kelti, tarkime, nekilnojamojo turto mokestį ir sakome, kad biudžetui reikia pinigų, ir tuo tarpu lygiagrečiai labai aplaidžiai žiūrime į 10 tūkst. eurų, kuriuos vienas Seimo narys, tuomet tarybos narys, tiesiog, kaip įtariama, pasisavino“, – teigė A. Širinskienė.
Labai sunku ir save motyvuoti, ir, be abejo, yra labai sunku žmonėms papasakoti, kodėl reikia staiga kelti, tarkime, nekilnojamojo turto mokestį ir sakome, kad biudžetui reikia pinigų, ir tuo tarpu lygiagrečiai labai aplaidžiai žiūrime į 10 tūkst. eurų, kuriuos vienas Seimo narys, tuomet tarybos narys, tiesiog, kaip įtariama, pasisavino.
Prokuratūra norėjo A. Dudėnui pateikti įtarimus dėl sukčiavimo, dokumentų klastojimo ir disponavimo suklastotu dokumentu bei piktnaudžiavimo einant Ukmergės rajono savivaldybės tarybos nario pareigas 2019–2023 metais.
Kaip anksčiau yra sakiusi A. Širinskienė, koalicinėje taryboje pirmadienį bus keliamas siūlymas papildyti koalicinę sutartį įsipareigojimu pertvarkyti neliečiamybės sampratą.
Valdantieji taip pat diskutuos apie planuojamus mokesčių, pensijų kaupimo sistemos pokyčius, siūlymą uždrausti gydymo įstaigoms imti priemokas už valstybės finansuojamas sveikatos priežiūros paslaugas.
BNS rašė, kad pakeitimais Finansų ministerija siūlo išplėsti nekilnojamo turto (NT) mokesčio bazę, jį vienam asmeniui taikant nuo 40 tūkst. eurų būsto vertės. Mokesčio tarifai, priklausomai nuo vertės, siektų nuo 0,1 iki 1 procento.
Taip pat siūloma nustatyti keturis gyventojų pajamų mokesčio (GPM) tarifus – nuo 20 iki 36 proc. – taip siekiant jį padaryti progresyvesnį. Jie būtų taikomi atsižvelgiant į bendrą metinę visų rūšių pajamų sumą, išskyrus dividendus ar tantjemas. 36 proc. tarifą siūloma taikyti didžiausioms pajamoms – virš 120 vidutinių darbo užmokesčių.
Premjero Gintauto Palucko teigimu, Vyriausybė siūlys didesnes NT mokesčio „grindis“, pasak jo, diskutuojama ir dėl siūlomo 36 proc. GPM tarifo.
Ministrų kabinetas praėjusį trečiadienį pritarė pensijų sistemos pokyčiams, kuriais siūloma atsisakyti automatinio gyventojų įtraukimo, leisti pasitraukti iš sistemos, vieną kartą atsiimti 25 proc. sukauptų lėšų, o dėl sunkios ligos – visą sumą, bet toliau kaupiantiesiems palikti 1,5 proc. valstybės įnašą.
(be temos)