Ką dėl rūkymo nusprendė Seimas?

  • Teksto dydis:

Seimui nepavyko nuo 2015 metų liepos Lietuvoje uždrausti rūkyti nepilnamečiams, daugiabučių balkonuose bei pro jų langus. Dabar draudžiama rūkyti visose bendro naudojimo patalpose.

Seimui nepavyko nuo 2015 metų liepos Lietuvoje uždrausti rūkyti nepilnamečiams, daugiabučių balkonuose bei pro jų langus. Dabar draudžiama rūkyti visose bendro naudojimo patalpose.

Seimas antradienį nepriėmė atitinkamų Tabako kontrolės įstatymo pataisų: už balsavo 32 Seimo nariai, prieš - 14, o susilaikė 33.

Socialdemokratė Alma Monkauskaitė tikino, kad nuo tabako sukeltų ligų miršta ne tik rūkaliai, bet ir pasyviai rūkantys - tie, kurie priversti kvėpuoti tabako dūmais.

Sveikatos reikalų komiteto narys konservatorius Antanas Matulas tikino, kad pataisos padėtų visuomenę apsaugoti nuo pasyvaus rūkymo: „Mes turime gerbti aplinką. Juk yra nustatytas laikas, kada namuose negalima triukšmauti“.

Piktindamasis pataisomis, Vytautas Matulevičius teigė, kad jos perteklinės: „Tai gal ir kitus kvapus drauskime, spalvas kontroliuokime, pavyzdžiui, raudoną uždrauskime“.

Liberalas Gintaras Steponavičius prognozavo, kad taip Seimas įsiveltų į buitinių konfliktų reguliavimą, o Eligijus Masiulis teigė, kad priimdamas tokias pataisas, Seimas negalvoja, kokia papildoma našta būtų apkrauta policija, kuri turėtų spręsti rūkančių ir nerūkančių žmonių skundus.

Antikorupcijos komisijos vadovas Vitalijus Gailius prognozavo, kad per metus policija turėtų reaguoti į 30-40 tūkst. pranešimų dėl rūkymo vietose, kuriose tai daryti įstatymas draustų, ir negalės tirti sunkesnių nusikaltimų. 

Elektroninės cigaretės – ne nepilnamečiams

Seimas nuo kitų metų gegužės uždraudė nepilnamečiams rūkyti elektronines cigaretes.

Parlamentarai antradienį taip pat uždraudė žmonėms iki 18 metų parduoti elektronines cigaretes ir nikotino kapsules bei šias priemones jiems nupirkti ar kitaip perduoti.

Už tai numatančias Tabako kontrolės įstatymo pataisas balsavo 70, o susilaikė du parlamentarai.

Lietuvoje galės būti platinamos elektroninės cigaretės, jeigu skystas nikotinas yra specialiose iki 10 mililitrų talpyklose, iki 2 mililitrų kapsulėse arba cigaretėse. Nikotino turinčiame skystyje jo turėtų būti ne daugiau kaip 20 miligramų viename mililitre skysčio.

Elektroninės cigaretės ir jų talpyklos privalės turėti sustiprintą apsaugą nuo vaikų, jų nebus galima reklamuoti.

Parlamentarai taip pat uždraudė į Lietuvą įvežti elektronines cigaretes ir pildomąsias talpyklas su vitaminais arba kitais priedais, kurie sudaro įspūdį, kad tai yra naudinga ar mažiau kenksminga sveikatai, su kofeinu, taurinu ar kitais priedais, kurie siejami su energija ir gyvybingumu arba kurie nudažo išsiskiriančias medžiagas.

Elektroninių cigarečių ir talpyklų gamintojai ir importuotojai Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentui turės pranešti, kokias cigaretes ketinamas įvežti.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Tenka labai apgailestauti, kad dalis seimo narių nesuprato kokią žalą jie daro visuomenei leisdami rūkyti balkonuose.Rukymas balkone, tai virš jo gyvenantiems žmonėn\ms vasaros metu, kai per karščius negalima uždaryti langų, yra tas pats kaip leidimas rūkyti viršutiniuose aukštuose esančiuose butuose,Kitaip tariant ar rūko balkone po mano langais, ar rūko atejės į mano butą pasekmės vienodos, nes visi dūmai per langus iš balkono skverbiasi į auksčiau esančius butus.matyt seimo nariai balsavę prieš uždraudimą tiesiog pakankamai neisivaizdavo kaip tai praktiškai atrodo, nes sunku suprasti kodėl kitokiu atveju buvo galima taip balsuoti,

V

V portretas
Nuspreskit maziau islaidauyi ,is nevilties rukem ir rukysim

ssss

ssss portretas
saunuoliai taip ir turejo buti 10 balu....
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių