EP rinkimuose dalyvausiančioms partijoms rinkėjai nerūpi? Pereiti į pagrindinį turinį

EP rinkimuose dalyvausiančioms partijoms rinkėjai nerūpi?

2009-04-28 17:01
EP rinkimuose dalyvausiančioms partijoms rinkėjai nerūpi?
EP rinkimuose dalyvausiančioms partijoms rinkėjai nerūpi? / Roko Medonio nuotr.

Praėjusią savaitę „startavo“ projektas „ES Profilis“, padėsiantis Lietuvos rinkėjams apsispręsti, už kurią politinę partiją balsuoti Europos Parlamento rinkimuose. Tačiau jo rengėjai piktinasi, kad visos projekte kviestos dalyvauti Lietuvos politinės partijos juos ignoravo ir nepateikė duomenų apie savo pažiūras.

Naudodamiesi programa „ES Profilis“, kurią rengiant dalyvavo ir Teisės instituto mokslininkai, visi norintieji jau dabar gali pasitikrinti, kurios Europos Parlamento rinkimuose dalyvausiančios partijos nuostatos geriausiai atitinka to asmens politinius prioritetus.

Tinklalapyje pateikiama 30 politinių teiginių, kuriuos įvertinus ir nurodžius savo sutikimo ar nesutikimo su šiais teiginiais lygį, programa apskaičiuos, kurios partijos pažiūros labiausiai sutampa su asmens pažiūromis.

Teisės instituto mokslininkai dar šių metų kovą kreipėsi į Lietuvos politines partijas, kviesdami įvertinti 30 „ES Profilis“ programoje pateiktų teiginių, nurodant, kiek partija sutinka/nesutinka su kiekvienu teiginiu. Tačiau nei viena iš 11 politinių partijų, į kurias buvo kreiptasi, nesureagavo į kreipimąsi ir nepateikė savo pozicijų.

Kvietimai buvo išsiųsti Darbo partijai, „Fronto“ partijai, Lietuvos centro partijai, Lietuvos lenkų rinkimų akcijai, LR Liberalų sąjūdžiui, Lietuvos socialdemokratų partijai, Lietuvos valstiečių liaudininkų partijai, Naujajai Sąjungai, Tautos prisikėlimo partijai, Tėvynės Sąjungai – Lietuvos krikščionims demokratams, partijai „Tvarka ir teisingumas“.

Vakarų šalių politinių partijų aktyvumas buvo visiškai priešingas:  Austrijoje iš 7 kviestų projekte dalyvauti partijų savo pažiūras apibrėžė visos 7 partijos, Švedijoje ir Ispanijoje – po 8 iš 11 partijų, Danijoje – 6 iš 9, Suomijoje – 7 iš 13, Olandijoje 8 iš 14, ir t.t. Net mūsų kaimynės Estijos politinės partijos buvo daug aktyvesnės ir net pusė jų sudalyvavo projekte. Nei viena partija savo pažiūrų neapibrėžė tik 3 Europos Sąjungos šalyse: Lietuvoje, Rumunijoje ir Slovakijoje.

Europos Parlamento rinkimai vyks šių metų birželio 4-7 dienomis, kuriuose daugiau kaip 300 mln. rinkėjų tiesiogiai rinks 736 Parlamento narius. Teisingumo ministerijai patikrinus ir Vyriausiajai rinkimų komisijai patvirtinus, Europos Parlamento rinkimuose galės dalyvauti 17 Lietuvos politinių partijų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra