Pereiti į pagrindinį turinį

EP vadovas spaudžia Lietuvą taisyti gėjus papiktinusį įstatymą

2009-10-02 13:11
EP vadovas spaudžia Lietuvą taisyti gėjus papiktinusį įstatymą
EP vadovas spaudžia Lietuvą taisyti gėjus papiktinusį įstatymą / "Reuters" nuotr.

Lietuvai per porą mėnesių priėmus kritikų „homofobišku" vadinamo Nepilnamečių apsaugos įstatymo pataisas, visa istorija būtų pamiršta, penktadienį pareiškė Vilniuje viešintis Europos Parlamento (EP) pirmininkas Jerzy Buzekas.

Interviu BNS EP vadovas sakė nelaikąs išskirtiniu fakto, kad jo vadovaujama Europos Sąjungos (ES) institucija paragino Lietuvą pakeisti kitąmet turintį įsigalioti įstatymą, kuris draudžia nepilnamečiams „propaguoti homoseksualius santykius".

„Tai ne pirmas kartas ES ar EP istorijoje, kad turi būti patobulinta, pakeista ar pataisyta dalis nacionalinės teisės aktų. Taigi čia nėra nieko išskirtinio. Jei tai bus pataisyta per kelis kitus mėnesius, esu tikras, kad tai bus pamiršta", - sakė J.Buzekas, buvęs Lenkijos premjeras.

EP pirmininkas atkreipė dėmesį, kad įstatymo pataisoms pritaria ir Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Įstatyme reikalingi keli pakeitimai. Net jūsų prezidentė sutinka su tokia nuomone", - sakė J.Buzekas.

Prezidentės sudaryta darbo grupė šį mėnesį turėtų pristatyti įstatymo pakeitimo projektą, kuriame greičiausiai bus pasiūlyta išbraukti nuostatą, draudžiančią propaguoti homoseksualius santykius, ir įtvirtintas draudimas apskritai skatinti nepilnamečių lytinius santykius, neskirstant jų pagal seksualinę orientaciją.

EP rugsėjo mėnesį paragino Lietuvą persvarstyti prieštaringai vertinamą Nepilnamečių apsaugos įstatymą, draudžiantį vaikams skleisti informaciją, kuria „propaguojami" homoseksualūs, biseksualūs ar poligaminiai santykiai.

„Europos Parlamentas (...) pažymi, kad 2009 m. liepos 14 d. Lietuvos Seimo priimtas Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymo pakeitimo įstatymas dar neįsigaliojo ir turi būti persvarstytas dar prieš įsigaliojimą", - sakoma plenarinėje sesijoje Strasbūre priimtoje rezoliucijoje.

EP taip pat paragino Pagrindinių teisių agentūrą pateikti savo nuomonę apie šį įstatymą bei jo pakeitimus atsižvelgiant į ES sutartis ir ES teisės aktus.

Įstatymo rėmėjai tvirtina, kad jis gina krikščioniškąsias vertybes.  

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų