Europos Parlamentas ragina iki galo ištirti įtarimus dėl CŽV kalėjimų Pereiti į pagrindinį turinį

Europos Parlamentas ragina iki galo ištirti įtarimus dėl CŽV kalėjimų

2012-04-18 20:35
Europos Parlamentas ragina iki galo ištirti įtarimus dėl CŽV kalėjimų
Europos Parlamentas ragina iki galo ištirti įtarimus dėl CŽV kalėjimų / Broniaus Jablonsko nuotr.

Europos Parlamentas (EP) trečiadienį priimtoje rezoliucijoje ragina iki galo ištirti įtarimus dėl CŽV kalėjimų, pranešė EP spaudos tarnyba.EP apgailestauja, kad kai kurios Europos Sąjungos (ES) šalys nesugebėjo visapusiškai ištirti prielaidų dėl jų pagalbos Jungtinių Valstijų Centrinei žvalgybos valdybai (CŽV) neteisėtai gabenant ir kalinant terorizmu įtariamus asmenis.

EP apgailestauja, kad dalis ES valstybių nesugebėjo atsakyti į iškilusias abejones dėl jų „bendrininkavimo pasauliniame žmogaus teisių pažeidime“, susijusiame su JAV vykdytu neteisėtu asmenų gabenimu ir slaptų kalėjimų programa. Europarlamentarai ragina ES institucijas reikalauti iš Sąjungos valstybių visapusiškų ir atvirų tyrimų šiuo klausimu.

Europarlamentarai rezoliucijoje, be kita ko, sveikina planą, atsižvelgus į ilgalaikį EP prašymą, įsteigti ES specialaus atstovo žmogaus teisėms postą.

Rezoliucija priimta 580 balsų dauguma, 28 balsavus prieš ir 74 susilaikius.

Lietuvoje 2009 metų pabaigoje per parlamentinį tyrimą buvo identifikuoti du objektai Vilniuje ir šalia sostinės, kur galėjo būtų įrengtos patalpos sulaikytiesiems laikyti. Taip pat nustatyti keli su CŽV siejami skrydžiai į Vilnių ir į Palangą, vykę 2003-2006 metais, tačiau neatsakyta į klausimą, ar į Lietuvą atskraidinti įtariamieji terorizmu.

Po parlamentinio tyrimo atskirą tyrimą pradėjo prokuratūra, tačiau praėjusių metų sausio mėnesį jį nutraukdamas prokuroras Mindaugas Dūda nurodė negavęs duomenų, kad Vilniuje ir šalia jo esančiuose objektuose būtų įrengtos patalpos kaliniams laikyti.Buvę valstybės ir saugumo struktūrų vadovai neigia, kad Lietuvoje galėjo būti CŽV kalėjimas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra