E.Zingeris Gegužės 3-osios Konstitucijos proga ragina tinkamai minėti su kaimynais siejančius istorinius įvykius Pereiti į pagrindinį turinį

E.Zingeris Gegužės 3-osios Konstitucijos proga ragina tinkamai minėti su kaimynais siejančius istorinius įvykius

2011-05-03 18:51
E.Zingeris Gegužės 3-osios Konstitucijos proga ragina tinkamai minėti su kaimynais siejančius istorinius įvykius
E.Zingeris Gegužės 3-osios Konstitucijos proga ragina tinkamai minėti su kaimynais siejančius istorinius įvykius / Evaldo Labanausko nuotr. E.Zingeris

Gegužės 3-osios Konstitucijos 220-ųjų metinių proga Seimo užsienio reikalų komiteto pirmininkas Emanuelis Zingeris paragino tinkamai minėti esminius istorijos įvykius, siejančius Lietuvą su kaimynais, Europa ir visu pasauliu.

"Kartu su pilietine Lietuvos visuomene pagerbdamas šią iškilią sukaktį, raginu prisiminti bei tinkamai minėti esminius mūsų istorijos įvykius, siejančius mus su kaimynais, Europa ir visu pasauliu", - antradienį sakė E.Zingeris.

Pasak politiko, 1791 metų Gegužės 3-osios Konstitucija, pirmoji moderni rašytinė Konstitucija Europoje ir antroji rašytinė Konstitucija pasaulyje, buvo didelis to meto Lietuvos ir Lenkijos pažangios politinės minties laimėjimas, daręs įtaką ne tik Lietuvos ir Lenkijos, bet ir visos Europos visuomeninei politinei ir valstybinei teisinei raidai.

"Gegužės trečiosios Konstitucija jungė krikščioniškąsias Europos tradicijas ir esmines vertybes - įstatymų leidžiamosios ir vykdomosios valdžių ir teismų atskyrimo principą ir religinį pakantumą", - išplatintame pareiškime teigia E.Zingeris.

Balandžio pabaigoje Lietuvos Seimas priėmė rezoliuciją, kurioje pažymėjo, kad ši Konstitucija yra "Lietuvos ir Lenkijos valstybių bendro istorinio paveldo dalis, stiprinanti mūsų tautų istorinę atmintį, įkvepianti politinės išminties ir padedanti mūsų piliečiams geriau pažinti Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Lenkijos Karalystės istoriją".

1791 metų Konstitucija labai pagarbiai prisimenama Lenkijoje, bet Lietuvoje jos minėjimas iki šiol nebuvo vienareikšmis, nes nemažai lietuvių mano, jog ji siaurino Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valstybingumą.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra