G. Nausėda pasakė ko tikėtųsi iš naujo LGGRTC vadovo

Prezidentas Gitanas Nausėda sako norėsiąs susitikti su istoriku Arūnu Bubniu, jei šis bus Seimo paskirtas eiti Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC) generalinio direktoriaus pareigas.

Šalies vadovo teigimu, pirmiausia jis su naujuoju krizę patyrusio Genocido tyrimo centro vadovu aptartų sistemines LGGRTC problemas, o iš centro darbuotojų tikėtųsi, kad istoriniai tyrimai būtų atliekami objektyviai.

„Jeigu ponas Bubnys bus paskirtas centro vadovu tikrai norėsiu su juo susitikti ir apkalbėti tam tikras sistemines problemas, kurias mes matome, jo galimus ir siūlomus sprendimo būdus toms problemoms spręsti“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė prezidentas.

„Ko šiandien centrui labiausiai trūksta, tai moksliškumo, kad bet kokios išvados būtų pagrįstos ne kažkokia subjektyvia analize, o pagrįstos mokslu, archyviniais šaltiniais ir nebūtų tokių dalykų, kurių praeityje buvo, kuomet garsių ir gerbiamų mūsų žmonių pavardės būdavo suteršiamos kažkokiais kaltinimais, kurie vėliau būdavo atsiimami. Tai yra pats blogiausias dalykas“, – sakė jis.

Ketvirtadienį Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen parlamentui pristatė A. Bubnio kandidatūrą į LGGRTC vadovus.

Anksčiau Genocido tyrimo centro vadovo pareigas ėjusį Adą Jakubauską Seimas po slapto balsavimo atleido balandžio 1 dieną. A. Jakubauskas iš pareigų buvo atleistas po kelis mėnesius užsitęsusios krizės centro viduje, kai LGGRTC darbuotojai pareiškė nepasitenkinimą jo vadovavimu. Tai, kad jis nesusitvarko su einamomis pareigomis, konstatavo ir Seimo valdybos sudaryta parlamentarų darbo grupė.

Įtampas centre taip pat pakurstė tai, kad A. Jakubauskas atleido istorikę Mingailę Jurkutę, kuri LGGRTC vadovybei negailėjo aštrios kritikos. Pasak A. Jakubausko, M. Jurkutė buvo atleista ne už pareikštą kritiką centrui, tačiau už neteisingos informacijos sklaidą.

Tuo tarpu A. Bubnys Eltai teigė, kad tapęs Genocido tyrimo centro direktoriumi į darbą LGGRTC kviestų grįžti buvusio centro direktoriaus sprendimu atleistą istorikę M. Jurkutę.

Kaip skelbiama LGGRTC puslapyje, svarbiausios A. Bubnio mokslinio darbo kryptys yra lietuvių antinacinė rezistencija 1941–1944 m., lenkų pogrindis Lietuvoje Antrojo pasaulinio karo metais, holokaustas Lietuvoje.

Pagal įstatymą LGGRTC direktorių skiria ir atleidžia Seimas.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Šoks pagal konservatorių dūdą

Šoks pagal konservatorių dūdą portretas
Vykdys konservatorių užgaidas. Juk tokių, kaip Banionis, Slatkevičius, kuriuos reikės apjuodinti, daug.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių