Ginčai dėl laivininkystės privatizavimo tęsiasi
Generalinė prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimai nusikalstamos veiklos, kuri padaryta privatizuojant Lietuvos jūrų laivininkystės bendrovę.
Tyrimą inicijavo iš laivininkystės privatizavimo konkurso dėl nepatikimumo pašalinta Danijos laivybos bendrovė “Trident Marine”.
Vyriausybė laivininkystės privatizavimo konkursą nutraukė motyvuodama, kad 10 proc. įmonės akcijų būtina skirti kompensacijoms už negrąžintą nekilnojamąjį turtą. Likusį valstybei priklausantį 56,66 proc. laivininkystės akcijų paketą iš Valstybės turto fondo perėmė Susisiekimo ministerija.
Vakar išplatintas pranešimas, kur “Trident Marine” direktorius Jesperas Nielsenas teigė, kad laivininkystės privatizavimo konkursas nebuvo skaidrus.
Laivininkystės vadovas Vytautas Vismantas, sudaręs konsorciumą su konsultacijų bendrove “Prime Investment” bei prekybos įmone “Sanitex”, taip pat dalyvavo bendrovės privatizavimo konkurse.
“Trident Marine” Vilniaus apygardos teismui yra pateikusi 25,89 mln. litų ieškinį dėl dalykinės reputacijos žeminimo ir žinių, neatitinkančių tikrovės, skleidimo. Atsakovais šioje byloje yra Lietuvos jūrų laivininkystė, jos generalinis direktorius V.Vismantas bei STT.
Specialiųjų tyrimų tarnyba Valstybės turto fondui buvo pateikusi riboto naudojimo pažymą. Vėliau teismuose ji buvo išslaptinta ir nurodoma, kad pažyma parengta pagal informacija, kurią 2003 metų birželį pateikė Lietuvos jūrų laivininkystė.
Šių metų vasarį Lietuvos Aukščiausiasis Teismas paskelbė galutinę ir neskundžiamą nutartį, kad “Trident Marine” teisėtai buvo pašalinta iš privatizavimo konkurso.
Tuoj po to Danijos įmonė paskelbė, kad dėl neteisėto pašalinimo iš konkurso reikalaus Lietuvos Vyriausybės atsakomybės ir 50 mln. JAV dolerių (apie 130 mln.litų) vertės kompensacijos. Atskiras ieškinys turėtų pasiekti ir Vašingtono investicinių ginčų sprendimo centrą (IGSC). Bendra ieškinių suma, kaip nurodo “Trident Marine”, Lietuvai gali siekti apie 300 mln. litų.
Naujausi komentarai