Ginčus dėl lifto remonto išspręstų teismas Pereiti į pagrindinį turinį

Ginčus dėl lifto remonto išspręstų teismas

2006-01-21 09:00

Ginčus dėl lifto remonto išspręstų teismas

Butų ūkio įmonių darbuotojų ir valdininkų nuomonės dėl to, ar liftu nesinaudojantys gyventojai turi mokėti už įrenginių remontą, skiriasi.

Gyventojai paklūsta namo administratoriaus reikalavimui mokėti pinigus, nes nenori, kad jiems būtų skaičiuojami delspinigiai.

Klaipėdietė Irena Gliožerienė gyvena daugiabučio namo Vingio g. 30 antrame aukšte. Ji sakė nesinaudojanti liftu. Todėl labai nustebo, kai namą administruojanti bendrovė „Vingio valdos“ pradėjo reikalauti pinigų liftui remontuoti.

Bendrovės „Vingio valdos“ vadybininkė Loreta Bucevičienė sakė, kad rengiamasi remontuoti ne liftą, o jo mašinos skyrių - „namelį ant stogo“. Anot pašnekovės, jį būtina apskardinti, kad vanduo netekėtų į namo vidų. Vieną tokį „namelį“ apskardinti, anot L.Bucevičienės, kainuoja 7-8 tūkst. litų. Ant Vingio g. 30 namo stogo yra du liftų mašinų skyriai ir juos abu reikia sutvarkyti. Todėl ir renkami pinigai. Bus skelbiamas konkursas darbams pavasarį atlikti.

L.Bucevičienė mano, kad prie skardinimo savo lėšomis turi prisidėti visi gyventojai, nes nuo šio darbo priklauso namo būklė.

Savivaldybės Butų ūkio ir energetikos skyriaus vedėjo pavaduotoja Birutė Paulaitienė nemano, kad, tvarkant liftų mašinų skyrius, savo pinigais turi prisidėti visi namo gyventojai. „Pagal įstatymą namo pirmojo ir antrojo aukšto gyventojai neturi mokėti už lifto eksploataciją ir priežiūrą, todėl neturėtų mokėti ir už šio įrenginio remontą “, - svarstė B. Paulaitienė. Anot jos, sunku prognozuoti, ką nuspręstų teismas, gyventojui apskundus tokią butų ūkio įmonės rinkliavą.

Dar vienas abejones sukėlęs klausimas – brangi tų „namelių“ skardinimo paslauga.

„Vingio valdų“ vadybininkė L.Bucevičienė sakė, jog 7-8 tūkst. litų kainą už analogišką darbą kituose namuose užsiprašė anksčiau konkursą laimėję statybininkai.

Savivaldybės Statybos ir infrastruktūros plėtros skyriaus vedėjos Violetos Staskonienės nuomone, ši suma neturėtų būti didesnė nei 5 tūkst. litų. Paslauga galėjo pabrangti, jei konkurse kainą pasiūlė tik viena statybos įmonė, kuri ir tapo laimėtoja. Tokiu atveju, kaip sakė V. Staskonienė, abejones galėtų išsklaidyti nešališka statybininko konsultacija. Toks specialistas įvertintų per didelius nukrypimus nuo valstybės patvirtintų įkainių kiekvienam darbui.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų