Pereiti į pagrindinį turinį

G.Mažeika - apie “Leo LT”, AE statybas ir “užmokestį už nekonkuravimą”

2009-04-01 18:21
G.Mažeika - apie “Leo LT”, AE statybas ir “užmokestį už nekonkuravimą”
G.Mažeika - apie “Leo LT”, AE statybas ir “užmokestį už nekonkuravimą” / Gedimino Bartuškos nuotr.

Portalo forume beveik dvi valandas viešėjęs buvęs bendrovės “Leo LT” vadovas Gintautas Mažeika pasakojo apie pasitraukimo iš “Leo LT” peripetijas, šioje bendrovėje išmoktas pamokas ir pateikė pasiūlymų, ką reikėtų daryti, kad nacionalinė energetikos bendrovė veiktų sėkmingai.

"Turi būti sustabdytas politikų puolimas"

„Tiek eidamas dirbti “Leo LT”, tiek ir atsistatydindamas, aš tikėjau ir tikiu “Leo LT” reikalingumu. Tačiau, kaip ne kartą esu minėjęs, tokio masto, tokio sudėtingumo projektai kaip, pvz., naujos atominės elektrinės statyba, yra neįvykdomi be politikų ir visuomenės supratimo ir palaikymo. Kad “Leo LT” galėtų sėkmingai ir efektyviai toliau dirbti, turi būti sustabdytas politikų puolimas, priešinimas su visuomene, ieškojimas problemų ten, kur jų nėra. Politikai turi prisiimti atsakomybę už Lietuvos energetinę nepriklausomybę, nustoti žaisti trumpalaikius politinius žaidimus ir pradėti galvoti apie ilgalaikius visiems mums, Lietuvos žmonėms, labai svarbius strateginius tikslus”, - tikino portalo forume viešėjęs buvęs “Leo LT” vadovas.

Kartu jis pabrėžė, kad nedalyvaudamas, tačiau iš šono stebėdamas nacionalinės energetikos bendrovės steigimą, pastebėjo daug klaidų - esą projektas buvo nepakankamai pristatytas visuomenei, neišsaiškinti jo tikslai ir nauda. G.Mažeika tikino, kad būtina pašalinti pastebėtus trūkumus ir leisti nacionalinei energetikos bendrovei dirbti toliau.

”Konstitucinis Teismas pareiškė nuomonę dėl “Leo LT” steigimo trūkumų, į kurią, mano manymu, reikia atsižvelgti, padaryti pataisymus įstatymuose ir leisti “Leo LT” toliau dirbti, nes turbūt niekas Lietuvoje neabejoja dėl to, kad uždarius Ignalinos atominę elektrinę Lietuva susidurs su didelėmis energetinėmis problemomis, taps stipriai priklausoma nuo Rusijos ir tas problemas būtina kuo greičiau spręsti”, - savo poziciją dėstė forumo svečias.

G.Mažeika apgailestavo, kad nors "Leo LT" projektas iki šiol gausiai kritikuojamas, alternatyvų jam nepateikiama.

240 tūkst. litų - "užmokestis už nekonkuravimą"?

Portalo lankytojams domintis, ar jo atsistatydinimas iš „Leo LT“ vadovo pareigų nesusijęs su solidžia - 240 tūkst. litų siekiančia kompensacija, kurios jis vėliau atsisakė - G.Mažeika sakė, kad traukdamasis iš bendrovės apie tai jis negalvojo. Tiesa, vyras yra įsitikinęs, kad jam numatyta milžiniška kompensacija pasitraukimo iš posto atveju - nieko blogo. Pasak G.Mažeikos, jam priklausiusią kompensaciją teisingiau būtų vadinti užmokesčiu už nekonkuravimą.

„Kai kovo 23 d. paskelbiau apie atsistatydinimą, iš tiesų tuo metu apie jokias kompensacijas negalvojau, tai buvo antraeilis dalykas. Tai yra ne kompensacija (240 tūkst. litų G.Mažeikai priklausiusi kompensacija - red.past.), o užmokestis už nekonkuravimą, kadangi mano darbo sutartyje yra numatyta, kad nustojęs dirbti „Leo LT“ aš dvejus metus negalėsiu dirbti elektros energetikos srityje tiek Lietuvoje , tiek užsienyje. Už tai yra numatyta 6 mėnesių dydžio užmokestis. Tai yra normali praktika pažangiose verslo bendrovėse,“, - tikino G.Mažeika.

Jis, kaip ir po atsistatydinimo, sakė, kad iš bendrovės vadovo pareigų pasitraukė dėl nuolatinio politikų nepasitikėjimo "Leo LT" projektu, o ne dėl to, kad jam priklausė "užmokestis už nekonkuravimą".
 
„Kai prasidėjo spekuliacijos ta tema, kai kurie politikai net pareiškė, kad galbūt mano atsistatydinimas yra susijęs su tikslu pasipelnyti. Aš priėmiau sprendimą tų pinigų neimti. Aš dar kartą labai aiškiai noriu pasakyti, kad pagrindinės mano atsistatydinimo priežastys yra susijusios su nuolatiniu politikų reiškiamu nepasitikėjimu „Leo LT“, priešinimu su visuomene, diskriditavimu partnerių ir finansinių institucijų akyse“, - sakė portalo forume viešėjęs buvęs „Leo LT“ vadovas.

Dėl darbo - nežinia

Svetainės lankytojui paprašius įvertinti, kokia įgyta patirtis jam dirbant “Leo LT” vadovu esanti svarbiausia, G.Mažeika įvardijo keletą išmoktų dalykų.

”Manau, kad mano kaip vadovo stiprioji pusė yra gebėjimas valdyti pokyčius ir dirbdamas “Leo LT” grupėje dar kartą įsitikinau, kad mano naudojama pokyčių valdymo strategija veikia efektyviai. Taip pat įgijau didelės patirties bendraudamas su žiniasklaida, krizinių situacijų valdyme, išmokau valdyti stresą”, - apie naudingas pamokas pasakojo G.Mažeika.

Savo darbą “Leo LT” vadovo poste dešimtbalėje sistemoje jis įvertino septynetu.

Portalo lankytojams pasiteiravus, kur darbuosis po pasitraukimo iš bendrovės vadovo pareigų ir ar pagrįstos kalbos, kad jis įsidarbins su “VP dešimtuku” susijusiose įmonėse, G.Mažeika sakė: “Kol kas jokių konkrečių sprendimų nesu priėmęs, o "VP dešimtukas" nieko man nesiūlo”.

Kovo mėnesį G.Mažeika žurnalistams yra sakęs, kad artimiausią mėnesį jis ketina ilsėtis ir „atiduoti duoklę šeimai“, o vėliau tikisi rasti samdomo vadovo darbą.

G.Mažeika: AE statybos - pagal grafiką

Portalo lankytojų paklaustas, ar "Leo LT" iš tiesų rengiasi statyti atominę elektrinę (AE), G.Mažeika sakė, kad elektrinės statyba šiuo metu vyksta pilnu tempu ir tiksliai pagal grafiką. Pasak jo, šiuo metu atliekami parengiamieji darbai, kurių visuomenė galbūt ir nepastebi.

„Jau yra užbaigtas ir kitą savaitę turi būti patvirtintas esminis naujos atominės elektrinės dokumentas - poveikio aplinkai įvertinimas (PAV), be kurio teigiamų išvadų naujos atominės elektrinės statyti negalima. Džiaugiamės, kad PAV išvados yra teigiamos. Šiuo metu taip pat atliekama kita unikali transporto studija, statant naują AE teks atlikti beprecendentį Lietuvoje ypač stambių gabaritų krovinių - AE įrangos transportavimą. Turėsime per visą Lietuvą, nuo Klaipėdos iki Visagino atvežti krovinius, sveriančius net iki 1200 tonų. Pasirengimas šiam unikaliam projektui kaip tik šiuo metu yra atliekamas”, - apie vykstančius darbus pasakojo buvęs “Leo LT” vadovas.

Jis tikino, kad dabar taip pat atliekami daugelis kitų labai svarbių darbų - naujos atominės elektrinės teritorijos planavimo, atitinkamos infrastruktūros pajungimo darbai, vykdomi Drūkšių ežero hidrologiniai tyrimai, pradedami geologiniai, geodeziniai, seisminio poveikio tyrimai.

G.Mažeikos tvirtinimu, nors Lietuvos energetikos strategiją, kurioje yra numatyta naujos AE statyba, Seimas priėmė 2002 m., tik įsteigus „Leo LT“ buvo pradėti realūs darbai.

Apie pinigus:

Ar Leo LT beviltiškas?

Ar sutiktų apdrausti Leo LT?

 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų