Gyvsidabrį surinks ugniagesiai Pereiti į pagrindinį turinį

Gyvsidabrį surinks ugniagesiai

2005-02-23 09:00

Dienos rūpestis

Gyvsidabrį surinks ugniagesiai

Sudužus termometrui, specialistai nepataria patiems rinkti gyvsidabrio, o šį darbą patikėti profesionalams.

Peršalus ir pradėjus karščiuoti, apie pakilusią kūno temperatūrą efektyviausiai informuoja termometras. Vaistinėse parduodami naujoviški elektroniniai ir įprasti, gyvsidabriu užpildyti termometrai. Baterijų pagalba veikiantys elektroniniai termometrai nepigūs – kainuoja 13-15 Lt, tačiau jie nekelia pavojaus sveikatai, jeigu nukrenta ant žemės. Jų minusas – netikslumas.

Pasak „Salvijos“ vaistinės darbuotojos Olgos Kozlovos, maždaug 2 Lt kainuojantys gyvsidabriu užpildyti termometrai – labai populiarūs ir dėl jų kainos, ir dėl tikslumo.

Daugelis žmonių atsiduria keblioje situacijoje, nes nežino, kaip tinkamai pasielgti su išsiliejusiu gyvsidabriu. Vieni jį bando rinkti rankomis, kiti susiurbia dulkių siurbliu.

Pasak Klaipėdos visuomenės sveikatos centro direktoriaus pavaduotojo Rimanto Giedraičio, nors termometre esantis gyvsidabrio kiekis ir nedidelis, tačiau išsiliejus jo poveikis priklausomai nuo oro temperatūros gali žmogui pakenkti. Esant 30-40 laipsnių oro temperatūrai, gyvsidabris ima smarkiai garuoti.

Dėl to labai nesaugu gyvsidabrį siurbti dulkių siurbliu, kuris sušildo aplink esantį orą ir taip aktyvuoja cheminę medžiagą. Apsinuodijus gyvsidabriu dreba rankos, darosi silpna, nes gyvsidabrio garai pažeidžia nervų sistemą.

Anot R.Giedraičio, sudužus termometrui, geriausiai iš karto kviesti ugniagesius. Jie dėl tokio prašymo tikrai nesupyks, nes pagal įstatymus būtent priešgaisrinės apsaugos specialistai yra pasirašę sutartį dėl gyvsidabrio nukenksminimo.

O žmonės dažnai šią ypač į audinius, medį gerai prasiskverbiančią medžiagą išmeta į unitazą ar šiukšlių konteinerį, nepagalvoję, kad taip kelia pavojų ne tik savo, bet ir kitų sveikatai.

Jeigu nenorime kviesti ugniagesių, R.Giedraitis pataria gyvsidabrį surinkti duonos minkštimu, įdėti į stiklinį indą su vandeniu ir sandariai uždaryti. Po to patalpą, kurioje išsiliejo gyvsidabris, du kartus išvėdinti ir išplauti sodos bei ūkiško muilo tirpalu. Jeigu kambaryje, kuriame sudužo termometras, buvo kiliminė danga, būtina ją išnešti į lauką ir išvalyti.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų