Pereiti į pagrindinį turinį

„Human Rights Watch" ragina V.Adamkų vetuoti gėjus papiktinusį įstatymą

2009-06-25 16:53
„Human Rights Watch" ragina V.Adamkų vetuoti gėjus papiktinusį įstatymą
„Human Rights Watch" ragina V.Adamkų vetuoti gėjus papiktinusį įstatymą / AFP nuotr.

Įtakinga nevyriausybinė organizacija „Human Rights Watch" prisidėjo prie raginimų prezidentui Valdui Adamkui vetuoti Seimo priimtą įstatymą, numatantį, kad nepilnamečiams neigiamą poveikį daro informacija, kuria agituojama už homoseksualius, biseksualius ar poligaminius santykius.

Viešai išplatintame laiške Jungtinėse Valstijose įsikūrusi žmogaus teisių gynimo organizacija įstatymą pavadino „homofobišku", kuris prilygsta cenzūrai.

„Sprendimas neleisti jauniems žmonėms naudotis jiems reikalinga informacija nuspręsti apie dėl savo gyvenimo ir apsaugoti sveikatą yra regresyvus ir pavojingas bei prilygsta cenzurai", - pareiškė organizacijos atstovas Borisas Dittrichas, atsakingas už seksualinių mažumų programą organizacijoje.

„Human Rights Watch" tvirtina, kad įstatymu pažeidžiami Lietuvos įsipareigojimai, kuriuos ji prisiėmė Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje ir Europos Sąjungoje (ES).

Naujos redakcijos Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamos viešosios informacijos poveikio įstatymą kiek anksčiau pasmerkė ir kita žinoma organizacija „Amnesty International", kuri pareiškė, kad įstatymas esą skatina homofobiją ir pažeidžia žmogaus teises.

Praeitą savaitę priimtu įstatymu griežčiau apibrėžiama neigiamą įtaką nepilnamečiams daranti informacija, tokios informacijos sklaida ribojama.

Įstatymu įtvirtinti papildomi kriterijai viešajai informacijai, kuri, anot jo iniciatorių, daro neigiamą poveikį nepilnamečių fiziniam, protiniam ar doroviniam vystymuisi.

Pagal naująjį įstatymą, kaip nepilnamečiams neigiamą poveikį daranti vertinama informacija, kuria agituojama už homoseksualius, biseksualius ar poligaminius santykius, iškreipiami šeimos santykiai, paniekinamos jos vertybės.

Kaip ir ankstesnėje redakcijoje, neigiamą poveikį nepilnamečiams daranti pripažįstama informacija, susijusi su fizinio ar psichinio smurto vaizdavimu, rodomu mirusio, mirštančio arba žiauriai sužaloto žmogaus kūnu, erotinio pobūdžio informacija: kai skatinamas lytinis geismas, siūloma lytiškai santykiauti, rodomas lytinis aktas, jo imitacija ar kitoks seksualinis pasitenkinimas.

Neigiamo poveikio informacija pripažįstama ir sukelianti baimę ar siaubą, taip pat - kurioje demonstruojami paranormalūs reiškiniai, sudarant šių reiškinių tikrumo įspūdį.

Be to, neigiamą poveikį turinčia pripažįstama ir tokia informacija, kurioje vartojami nešvankūs posakiai, žodžiai ar gestai, skatinami blogi mitybos, higienos ir fizinio pasyvumo įpročiai.

Lietuvos Seimo priimtas įstatymas sukėlė gėjų ir lesbiečių pasipiktinimą. Europos Parlamento nariai Ulrikė Lunacek ir Raulas Romeva bei netradicinės seksualinės orientacijos asmenis vienijanti asociacija trečiadienį Briuselyje organizavo protesto akciją prie Lietuvos nuolatinės atstovybės Europos Sąjungoje (ES).

Pirmadienį asociacija Lietuvos gėjų lyga (LGL) išplatino viešą laišką Prezidentui Valdui Adankui, kuriame prašo šalies vadovą grąžinti Seimui Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamos viešosios informacijos poveikio įstatymą. Šis įstatymas yra pateiktas šalies vadovui patvirtinti.

Penktadienį dėl Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamos viešosios informacijos poveikio įstatymo prie Prezidentūros rengiamas piketas „Sveikam protui - taip!“, kuriame valstybės vadovas Valdas Adamkus bus raginamas atkreipti dėmesį į valstybėje pažeidinėjamas žmogaus teises. Šiam piketui leidimą yra davusi Vilniaus savivaldybės administracija.

Šią savaitę Vilniuje vyks ir kita protesto akcija. Ketvirtadienį prie Vyriausybės protestuoti prieš Ministrų kabineto siūlymus mažinti maksimalias motinystės (tėvystės) išmokas ketina tėvai. Tiesa, šiam mitingui savivaldybė leidimo nedavė.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų