Į „Sėkmės mokyklą“ jaunimas veržiasi net sulaužytomis kojomis Pereiti į pagrindinį turinį

Į „Sėkmės mokyklą“ jaunimas veržiasi net sulaužytomis kojomis

2009-02-02 13:40
Į „Sėkmės mokyklą“ jaunimas veržiasi net sulaužytomis kojomis
Į „Sėkmės mokyklą“ jaunimas veržiasi net sulaužytomis kojomis / Asmeninio arch. nuotr. N. Buivydas: keli dalyviai buvo atvežti sugipsuoti ir pasodinti į vėžimėlius. Išties nuostabi patirtis salėje regėti aktyvius, atsakingus ir susidomėjusius jaunus žmones.

Studentų ir moksleivių mitingai bei protesto akcijos vyksta kas kelis mėnesius, vis dažniau iškyla mokytojų streikų grėsmė, renkami parašai ir viešinamos įvairios peticijos. Šitaip aktyvioji visuomenės dalis bando pareikšti savo valią ir įtakoti švietimo reformą.  Tačiau norintys veikti aktyviai visada suras ir ne tokių kardinalių būdų. Vienas tokių – Nerijus Buivydas, dar 2007 metais pradėjęs darbuotis ties projektu „Sėkmės mokykla“.

Kaip prasidėjo „Sėkmės mokyklos“ (SM) veikla?

Prieš kelis metus intensyviai dalyvavau įvairiuose mokymuose ir seminaruose. Sužinojau daug naudingų ir reikalingų dalykų, žinių, kurių įprastinėse mokyklų ar universitetų programose nerasi. Todėl visiškai natūraliai ėmiausi įgyvendinti idėją tokias žinias perduoti dar mokykloje besimokantiems. Esminiai dalykai, kurių mokome SM paskaitose ir seminaruose – veiksmingi būdai kaip lavinti atmintį, kaip greičiau skaityti ir geriau įsiminti perskaitytus tekstus ar faktus, kaip išmokti kalbėti viešai, nebijoti auditorijos, kaip užsirašyti savo asmeninius tikslus ir jų siekti.

Kada pradėjote vesti SM pamokas?

2007 metų spalio 19 dieną pirmoji SM pamoka įvyko  „Ąžuolo“ vidurinėje mokykloje Kaune. Pirmasis „SM“ lektorius buvo Chris Nikol, mano manymu, vieną geriausių Lietuvoje viešojo kalbėjimo ir oratorystės meną išmanančių lektorių. Chris paskaita apie viešojo kalbėjimo ir oratorystės meną susilaukė milžiniško populiarumo ir sėkmės.

Kaip mokyklai sekasi šiandien?

Šiandien mes  jau aplankėme apie penkiasdešimt mokyklų visoje Lietuvoje. Taip pat surengėme tris „Sėkmės mokyklos“ išplėstines konferencijas didžiuosiuose Lietuvos miestuose. 

Tęstinės SM konferencijos buvo itin mėgstamos ir intensyviai lankomos moksleivių – kai kurie įveikdavo milžiniškus atstumus iš tolimiausių Lietuvos kampelių, atvykdavo nepaisydami net ir laikinų sveikatos sutrikimų – keli dalyviai buvo atvežti sugipsuoti ir pasodinti į vėžimėlius. Išties nuostabi patirtis salėje regėti aktyvius, atsakingus ir susidomėjusius jaunus žmones, kurie tikrai pasiryžę imtis pačių netikėčiausių veiksmų tam, kad įgytų mūsų siūlomų žinių, išmoktų, sužinotų ir patikrintų patys ne tik teorines, vadovėlines žinias, bet ir naujus neįprastus mokymosi būdus.

Kaip vystote SM veiklą šiais metais? Kokie ateities planai?

Rudenį pradėjome dar vieną tęstinį SM projektą  tai -  „Sėkmės klubas” arba sekmadieninė mokykla moksleiviams Vilniuje, Kaune, Šiauliuose, Panevėžyje ir Klaipėdoje.  „Sėkmės klube” moksleiviai gali sužinoti kaip kurti savo verslą ir valdyti finansus, kaip sėkmingai vadovauti komandai.

Moksleiviai mokomi teorines žinias taikyti praktiškai: kaip padidinti skaitymo produktyvumą ir greitį, tinkamai susiplanuoti laiką, pažinti ir formuoti savo charakterį, motyvuoti save, visada sudaryti puikų pirmąjį įspūdį, pasitikėti savimi kalbant viešai.

Šiuo metu moksleiviai itin aktyviai dalyvauja „Sėkmės klubo“ pamokose. Tokių mokymui paklausa yra išties didelė – planuojame formuoti ir papildomas dalyvių grupes artimiausiu metu.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra