Seimo pirmininkė Irena Degutienė labiausiai nuvylusiu praėjusią savaitę pasibaigusios pavasario sesijos sprendimu vadina teisėsaugos prašymo panaikinti Evaldo Lementausko teisinę neliečiamybę netenkinimą.
Pirmadienį susitikusi su žiniasklaidos atstovais I.Degutienė, paklausta apie tai, koks labiausiai per praėjusią pavasario sesiją priimtas Seimo sprendimas ją labiausiai nuvylė, kurį laiką pagalvojusi atsakė: „Taip, turbūt E.Lementausko atvejis. Taip ir nesupratau, kas ten atsitiko, kodėl Seimas pasielgė būtent šitaip. Priminsiu, kad E.Lementausko byloje dėl galimo kyšininkavimo buvo likę tik du teismo posėdžiai, bet Seimui neleidus panaikinti jo teisinės neliečiamybės bylą teko nutraukti ir teisybė, deja, nebus išsiaiškinta“.
Tačiau apskritai praėjusį ketvirtadienį, birželio 30 dieną pasibaigusią eilinę Seimo sesiją I.Degutienė įvertino kaip labai produktyvią ir pozityvią. „Kažkaip buvo mažiau neperspektyvių ir nereikalingų emocijų, jeigu lygintume su pernykšte rudens sesija, padaryta daugiau darbų“, - kalbėjo ji.
Vienu svarbiausių per pavasario sesiją priimtų teisės aktų Seimo pirmininkė pavadino naująjį Gamtinių dujų įstatymą, kuriuo nuo 2013 metų Lietuva ketina įgyvendinti Europos Sąjungos reikalavimą restruktūrizuoti dujų ūkį, nuo žaliavos tiekėjų atskiriant perdavimo tinklus, tai yra vamzdynus. „Nors šis įstatymas priimtas paskutinę sesijos dieną, jis yra labai reikšmingas“, - įsitikinusi I.Degutienė.
Seimo Audito bei Švietimo, mokslo ir kultūros komitetus parlamento vadovė priskyrė prie geriausiai dirbančių komitetų. „Audito komitetas yra pavyzdys, kaip principingai reiktų dirbti savo darbą parlamentinės kontrolės srityje, nors tas ir ne visiems patinka. Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas irgi gerai organizavęs darbą. Kitiems komitetams dar reikia pasitempti“, - kalbėjo I.Degutienė.
Praėjusią savaitę ji pareiškė nepasitikėjimą Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininku Jonu Šimėnu ir Ekonomikos komiteto vadovu Dainiumi Budriu. Seimo pirmininkė tikisi, kad rudenį šių komitetų pirmininkai bus pakeisti. Tačiau dėl to dar turi apsispręsti komitetų vadovus delegavusios frakcijos: J.Šimėno atveju tai Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcija, D.Budrio – Jungtinė Liberalų ir centro sąjungos ir Tautos prisikėlimo partijos frakcija.
„Rudens sesija bus ypatinga, kaip visada, nes bus priimamas kitų metų biudžetas“, - prognozavo I.Degutienė, priminusi, kad sulig rugsėjo 10 dieną prasidėsiančia rudens sesija prasidės paskutinis pilnas politinis sezonas prieš kitąmet spalį įvyksiančių naujojo Seimo rinkimų kampaniją.
Eiliniai Seimo rinkimai įvyks kitų metų spalio 14 dieną.
Naujausi komentarai