Įstrigę Izraelyje: tikrasis Lietuvos „rūpestis“ mumis prasilenkia su tuo, kas sakoma žiniasklaidai Pereiti į pagrindinį turinį

Įstrigę Izraelyje: tikrasis Lietuvos „rūpestis“ mumis prasilenkia su tuo, kas sakoma žiniasklaidai

2025-06-16 16:57 klaipeda.diena.lt inf.

Lietuvos organizuojamos evakuacijos iš Izraelio šiuo metu laukia 127 asmenys. Nacionalinis krizių valdymo centras skelbia, kad derinamos paskutinės evakuacijos sausuma plano detalės, tačiau vienas iš jos laukiančiųjų teigė, kad iš tikrųjų žmonės yra nežinioje.

Įstrigę Izraelyje: tikrasis Lietuvos „rūpestis“ mumis prasilenkia su tuo, kas sakoma žiniasklaidai
Įstrigę Izraelyje: tikrasis Lietuvos „rūpestis“ mumis prasilenkia su tuo, kas sakoma žiniasklaidai / Scanpix nuotr.

Vardo nenorėjęs nurodyti vyras portalui kauno.diena.lt pasakojo, kad evakuacijos laukiantys žmonės gavo pranešimus elektroniniu paštu, įspėjančius būti pasiruošusiems autobusu išvykti į Jordaniją.

„Mes galvojome, kad jau prasideda evakuacija, bet toliau – tyla. Susisiekti su ambasada beveik neįmanoma – niekas neatsakinėja į elektroninius laiškus ir neatsiliepia telefonu. Per stebuklą pavykus susisiekti, paaiškėjo, kad jokio autobuso nebus nei šiandien, nei rytoj ir apskritai neaišku, kada jis bus“, – skundėsi vyras.

Jis teigė, kad Izraelyje įstrigusiems lietuviams tenka tik stebėti, kaip sklandžiai evakuojami Čekijos ir Lenkijos piliečiai.

Labiausiai žmones neramina nežinomybė, konkrečių nurodymų trūkumas. Taip pat jie stebisi, kad nieko nepranešama apie alternatyvius evakuacijos variantus, jei nepavyktų planas sausuma išvykti į Jordaniją.

„Mes žinome, kad Izraelis oru parsigabena užsienyje esančius savo piliečius. Tuo pat metu matome pranešimus apie kažkur esą nusileidusį Lietuvos oro pajėgų lėktuvą „Spartan“. Jei Izraelis gali oru parsigabenti žmones, kodėl Lietuva negali mūsų išgabenti tokiu pačiu būdu?“ – klausė vyras.

Prieš pusantrų metų panašiomis bėdomis skundėsi „Hamas“ atakos metu Izraelyje buvę lietuviai. Tuomet su sunkumais susidūrė keliasdešimties maldininkų grupė. Pagrindinis priekaištas Lietuvos institucijoms buvo toks pat: „esame nežinioje“.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
MANAU,

kad kazkas kenkia lietuviams, kurie negali isskristi namo i savo sali, o cekai ir lenkai savo zmonems padejo parskristi is izraelio, o lietuviams nera tokiu salygu grizti namo.
0
0
S.S.S.

realiai jau tepti slides reikėjo iš ten kaip prasidėjo Gazos ir Izraelio konfliktas, kokio velnio ten būti. O dabar gelbėti reikia...
5
0
opa

nušluoti Irano diktatorių ir režimą, pats laikas normaliems laisviems Irano žmonėms sukilti. Tas parazitas tiek išskerdė savo žmonių, tiek išžudė studentų ir šiaip jaunų gražių žmonių, radikalus musulmonizmas yra blogis pasaulyje, kaip ir komunizmas, fašizmas ar putlerizmas. Fanatikai žudo ir griauna viską aplink.
2
-7
Visi komentarai (13)

Daugiau naujienų