J. M. Barroso: Ukrainos vyriausybė turi įtikinti visą ES

Europos Komisijos (EK) pirmininkas Jose Manuelis Barroso (Žozė Manuelis Barozu) trečiadienį paragino Ukrainą įtikinti visas Europos Sąjungos (ES) šalis, kad ji rimtai pasiryžusi imtis reformų, kurios keliamos kaip sąlyga asociacijos sutarties pasirašymui per viršūnių susitikimą Vilniuje vėliau šiais metais.

„Dabar tai priklauso nuo Ukrainos sugebėjimo įgyvendinti pasiūlytas reformas ir įtikinti ne tik Komisiją, ne tik pirmininkaujančią Lietuvą, bet visas ES šalis reformų nuoširdumu - ne tik ekonominių, bet ir politinių reformų“, - sakė J. M. Barroso po susitikimo su Lietuvos premjeru Algirdu Butkevičiumi.

Kalbėdamas bendroje spaudos konferencijoje, Komisijos vadovas sakė remiantis Lietuvos norą sustiprinti Rytų partnerystės programą, kuria siekiama paskatinti glaudesnius ES ryšius su posovietinėmis šalimis.

„Lietuva jau dabar, net prieš pirmininkavimą, buvo ypač aktyvi Rytų partnerystės klausimu, įskaitant ir Ukrainos klausimą“, - teigė J. M. Barroso.

ES ir Ukrainos asociacijos sutartį svarstoma galimybė pasirašyti lapkritį, kai Vilniuje vyks Rytų partnerystės viršūnių susitikimas. Šis susitarimas apima politinę dalį ir laisvos prekybos sutartį.

Kai kurios Europos šalys atsargiai vertina glaudesnį bendradarbiavimą su Kijevu dėl Ukrainos opozicijos persekiojimo ir buvusios premjerės Julijos Tymošenko kalinimo.

ES reikalauja Ukrainą užkirsti kelią „selektyviam teisingumui“ ir reformuoti rinkimų sistemą.

Pasak A. Butkevičiaus, susitikime su EK vadovu buvo pabrėžiama, kad „tikslas yra keliamas, kad Vilniuje būtų pasirašytas susitarimas tarp Ukrainos ir Europos Sąjungos“.

„Manau, kad asociacijos sutartis galbūt bus pasirašyta Vilniuje lapkričio 28 arba 29 dieną“, - trečiadienį sakė A. Butkevičius.

Jo teigimu, kol kas nėra atsakymo, ar ES susitarimas su Ukraina galėtų būti pasirašytas, jei buvusi šios šalies premjerė Julija Tymošenko liktų įkalinta.

„Sudėtingas klausimas ir į tą klausimą kol kas nebuvo atsakymo. Tai šiuo metu yra vienas pagrindinių jiems keliamų reikalavimų. Ukraina turi šiuos namų darbus padaryti, jeigu nori pasiekti susitarimą. Dėl to šiuo metu nėra jokie signalai duodami Ukrainai, kad šita sutartis bus pasirašyta. Manau, bus dirbama iki paskutinės savaitės prieš prasidedant šitam Rytų partnerystės renginiui“, - po susitikimo BNS sakė Lietuvos premjeras.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių