Jos sūnus Karolis Venckus teigė, kad N. Venckienė Lietuvoje persekiojama dėl siekių reformuoti šalies politinę ir teisinę sistemą, todėl buvo priversta bėgti į JAV.
„Mano mama buvo nepatogi kliūtis teisinei ir politinei sistemai ir Lietuvoje jai tapo nebesaugu. Todėl 2013 metais mama ir aš pabėgome į Jungtines Valstijas“, – kalbėjo jis.
Mano mama buvo nepatogi kliūtis teisinei ir politinei sistemai ir Lietuvoje jai tapo nebesaugu.
K. Venckus taip pat pasakojo apie pedofilijos istoriją, kai 2009 metais nužudyti rasti teisėjas Jonas Furmanavičius ir Violeta Naruševičienė, kuriuos N. Venckienės brolis Drąsius Kedys kaltino seksualiai išnaudojus jo mažametę dukrą.
Saugumo ir bendradarbiavimo Europoje komisijos (CSCE) diskusijoje dalyvavusi žmogaus teisių ekspertė Abbe Jolles (Ebė Džols) atkreipė dėmesį, kad Lietuvos pareigūnai delsė kreiptis dėl N. Venckienės ekstradicijos, taip pat kalbėjo apie prastas sąlygas Lietuvos kalėjimuose, dėl ko išduoti asmenis Lietuvai yra atsisakiusios kitos valstybės.
„Apibendrinant, tikėtina, kad teisėja N. Venckienė patirtų nepataisomą žalą, jeigu būtų sugrąžinta į Lietuvą“, – pareiškė A. Jolles.
CSCE arba vadinamoji JAV Helsinkio komisija stebi, ar amerikiečių pareigūnų veiksmai neprieštarauja žmogaus teisių principams.
N. Venckienė šiuo metu teismuose bylinėjasi dėl balandį JAV valstybės sekretoriaus priimto sprendimo išsiųsti ją į Lietuvą.
Lietuvos prokurorai siekia N. Venckienės grąžinimo, kad jai galėtų būti pateikti kaltinimai dėl teismo sprendimo perduoti dukterėčią motinai nevykdymo, tvirkinimo, neteisėto informacijos rinkimo, piktnaudžiavimo vaiko atstovo teisėmis ir kitų nusikaltimų.
N. Venckienė iš Lietuvos išvyko 2013 metais. Ji Čikagoje suimta šiemet vasarį.
Naujausi komentarai