Baltijos jūroje pastebėtas objektas, išsiųstas sraigtasparnis, siekiant išsiaiškinti, ar tai gali būti susiję su nukritusiu lėktuvu, trečiadienį pranešė krašto apsaugos viceministras Antanas Valys. Tuo metu jūros dugne esantis laivas žvalgomas iš naujo.
Neaiškus plaukiojantis objektas
„Rastas jūroje plaukiojantis objektas, ir yra išskridęs straigtasparnis, laukiame informacijos, kad galbūt tai susiję su avarija. Kas tai per objektas, negaliu patvirtinti, žinių neturime“, - per Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdį Seime trečiadienį sakė A.Valys.
Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo Jungtinio situacijų skyriaus viršininkas pulkininkas leitenantas Raimondas Matulaitis sakė, kad objektas buvo pastebėtas dar antradienį vakare, tačiau jį aptikęs pasieniečių sraigtasparnis neturėjo galimybės jo patikrinti. Trečiadienį prie objekto išskrido karinių oro pajėgų sraigtasparnis MI-8.
„Vakar pastebėjo pasieniečių sraigtasparnis, šiandien išskrido MI-8. Pasieniečiai dėl sraigtasparnio techninių galimybių negali patikrinti, mūsų sraigtasparnis turi galimybes, nusileis, jei reikės, patikrins, kas tai per objektas“, - žurnalistams sakė R.Matulaitis.
Jis sakė šiuo metu neturintis informacijos, ar pastebėtas objektas yra susijęs su nukritusiu „An-2“. „Per visą operaciją buvo aptikta įvairiausių objektų, bet buvo pripažinta, kad jie - ne nukritusio orlaivio įranga“, - sakė R.Matulaitis.
Seimo komitetas trečiadienį aptarė dingusio lėktuvo paieškos koordinavimą. Antradienio pavakarę lietuvių lėktuvas „An-2“ rastas Baltijos jūros dugne 124 metrų gylyje, daugiau kaip 116 kilometrų nuo kranto, tarp Liepojos ir Palangos, Latvijos išskirtinėje ekonominėje zonoje. Ištyrus lėktuvo liekanas povandeninio roboto video kamera, pilotų nerasta, jų paieška tęsiama.
Kritikai teigia, kad lėktuvo paieškoje nebuvo pasitelkti visi galimi ištekliai.
Lėktuvas žvalgomas iš naujo
Lietuvos karinių jūrų pajėgų laivo „Kuršis“ povandeninio roboto vaizdo kamera dar kartą žvalgo Baltijos jūros dugne rastą orlaivį „An-2“, kuriuo skrido du lietuviai pilotai.
„Šiuo metu „Kuršis“ vėl vykdo darbą su povandeniniu robotu. Bus stengiamasi dar kartą nuodugniai iš išorės apžiūrėti lėktuvą, prieiti arčiau jo iš įvairių pusių, pasižiūrėti į kabiną iš išorės, taip pat ir pro šoninius langus“, - BNS trečiadienį sakė Lietuvos karinių jūrų pajėgų vado padėjėjas kpt. ltn. Antanas Brencius.
Šeštadienį dingęs orlaivis Baltijos jūros dugne buvo rastas antradienį, pilotai kol kas nerasti.
Surastas orlaivis antradienio vakarą buvo nufilmuotas „Kuršio“ turima kamera. Karininkų teigimu, „An-2“ yra priekiu pasviręs į dugną, pro kabinos stiklą matomos tuščios pilotų kėdės, bet neįmanoma pasakyti, ar lakūnų kūnų tikrai nėra lėktuvo viduje.
A.Brencius BNS patvirtino, kad rasto orlaivio durys buvo „šiek tiek“ praviros, tačiau kol kas susilaikė nuo komentarų, ką tai galėtų reikšti. Jis teigė neturintis duomenų, ar šiuo metu yra svarstoma iškelti lėktuvą iš jūros dugno.
Trečiadienį lėktuvo pilotų paiešką vykdo Valstybės sienos apsaugos tarnybos ir Karinių oro pajėgų sraigtasparniai, kariniai laivai „Kuršis“ ir „Šakiai“. A.Brenciaus teigimu, aukščiausias „An-2“ pilotų žvalgymo taškas yra ties Liepoja.
Paieškos operacijai taip pat ketinama pasitelkti Lietuvos karinių oro pajėgų lėktuvą „L-410“ ir Jungtinių Valstijų lėktuvą „Hercules“.
Naujausi komentarai