Kalėjimų tarnybos vadovas: jei Vyriausybė skirs tarnybinę nuobaudą, ją skųsiu teismui Pereiti į pagrindinį turinį

Kalėjimų tarnybos vadovas: jei Vyriausybė skirs tarnybinę nuobaudą, ją skųsiu teismui

2025-07-15 15:58

Lietuvos kalėjimų tarnybos (LKT) direktorius Mindaugas Kairys nesutinka su jam siūloma skirti antra paeiliui tarnybine nuobauda. Pasak tarnybos vadovo, jei Vyriausybė jam skirs griežtą papeikimą, jis tokį sprendimą skųs teismui.

Mindaugas Kairys
Mindaugas Kairys / G. Skaraitienės / BNS nuotr.

„Teisingumo ministerijos išvadoje pasigendu teisinio pagrindo nuobaudos skyrimui. Jei nuobauda bus skirta, ją skųsiu teismui“, – Eltai perduotame LKT komentare cituojamas tarnybos direktorius M. Kairys.

ELTA primena, kad Teisingumo ministerijoje baigus antrą tarnybinį patikrinimą M. Kairio atžvilgiu, pareigūnui siūloma skirti griežtą papeikimą.

Kaip Eltai pirmadienį patvirtino teisingumo viceministras Ričardas Pocius, tarnybinis patikrinimas atliktas, remiantis profesinių sąjungų bei darbuotojų skundais apie tai, kad LKT vadovybė savo funkcijas esą vykdo neefektyviai, aplaidžiai ir neūkiškai.

Pasak R. Pociaus, tarnybinį patikrinimą atlikusi komisija nustatė, kad LKT direktorius M. Kairys, neturėdamas teisinio pagrindo, suteikė tarnybos kanclerei Ligitai Valalytei įgaliojimus keisti tarnybinių automobilių naudojimo taisykles ir priskirti automobilius tarnybos darbuotojų naudojimui.

„Kancleris pagal einamų pareigų pobūdį tokių veiksmų atlikti negali, o direktorius, vadovaujantis teisės aktų reikalavimais, tokių įgaliojimų jam suteikti negali“, – teigė R. Pocius.

Pasak teisingumo viceministro, komisija nustatė, jog M. Kairys, atlikęs minėtus veiksmus, pasinaudojo tarnybinėmis pareigomis, veikė nesąžiningai ir sudarė sąlygas nepagrįstai tenkinti savo privačius interesus, tuo pačiu siekdamas sudaryti nešališkumo iliuziją (įsakymus pasirašė kancleris).

„Neteisėtai naudodamasis tarnybiniu automobiliu tarnybos direktorius padarė 2156 eurų žalą“, – tyrimą atlikusios komisijos išvadas įvardijo R. Pocius.

Vyriausybės nutarimu numatyta, kad tarnybiniai lengvieji automobiliai gali būti naudojami tik tarnybos reikmėms, jie darbuotojams priskiriami įstaigų vadovų sprendimais. Nutarimas įpareigoja įstaigų prie ministerijų vadovus, suderinus su atitinkama ministerija, nustatyti savo įstaigos tarnybinių ir netarnybinių lengvųjų automobilių naudojimo tvarką.

Kaip teigė R. Pocius, tarnybinį patikrinimą atlikusi komisija pasiūlė LKT vadovui M. Kairiui už nustatytus tarnybinius nusižengimus skirti tarnybinę nuobaudą – griežtą papeikimą.

Kaip teigiama Vyriausybei teikiamame nutarime, teisingumo ministras Rimantas Mockus pritarė komisijos pozicijai ir siūlo M. Kairiui skirti griežtą papeikimą. Galutinį sprendimą dėl papeikimo skyrimo priims ministrų kabinetas.

M. Kariui jau skirtas vienas papeikimas

Praėjusią savaitę M. Kairiui Vyriausybė jau skyrė vieną papeikimą. Pareigūnui skirti tarnybinę nuobaudą pasiūlė teisingumo ministras R. Mockus, atsižvelgdamas į tarnybinio patikrinimo dėl LKT vadovo M. Kairio veiksmų išvadas.

Pats LKT vadovas M. Kairys Eltai anksčiau sakė nesutinkantis su siūlymu jam skirti papeikimą. Pareigūnas tvirtino, kad, jei Vyriausybė jam skirs papeikimą, jis tokį sprendimą skųs teismui.

M. Kairys savo ruožtu pabrėžė manantis, kad R. Mockus, kuris ir pasiūlė jam skirti papeikimą, galėjo būti suklaidintas, jam teikta informaciją esą neatitinka tikrovės.

Tarnybinį patikrinimą atlikusi komisija M. Kairio veiksmuose nustatė kelis pažeidimus. Komisija priėjo išvados, kad LKT vadovas, pavirtindamas Kauno kalėjimo inventorizacijos pirkimo paraišką, pavedęs darbus atlikti išoriniam tiekėjui, viršijo įgaliojimus, pažeidė įstatymo viršenybės principą, neužtikrino, kad LKT lėšos būtų naudojamos taupiai ir racionaliai. Dėl šių pažeidimų esą patirta daugiau nei 35 tūkst. eurų turtinė žala.

M. Kairio veiklą tyrusi komisija taip pat nustatė, kad LKT direktorius neužtikrino viešojo pirkimo skaidrumo.

Anot Teisingumo ministerijos, atliekant tarnybinį patikrinimą, komisija nustatė ir kitus asmenis, kurie galimai nesilaikė teisės aktų reikalavimų. Nurodoma, kad LKT nebuvo identifikuotas ir suvaldytas interesų konfliktas, kuris galimai paveikė sprendimų priėmimą ir sukėlė abejonių viešųjų pirkimų skaidrumu. Akcentuojama, kad neatskleidus LKT kanclerės L. Valalytės ir politinio komiteto ryšio, nebuvo užkirstas kelias galimai šališkam sprendimų priėmimui viešojo pirkimo procedūrų metu.

Ši informacija perduota Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai.

LKT kanclerė L. Valalytė yra ir Kauno miesto savivaldybės tarybos narė, ji anksčiau nurodė priklausanti Kauno miesto mero Visvaldo Matijošaičio vadovaujama politiniam komitetui „Vieningas Kaunas“.

Portalas „15min“ naujienų portalas, Teisingumo ministerijos tyrimo komisija nustatė, kad Kauno kalėjimo inventorizavimo paslaugos nepagrįstai užsakytos per išorės tiekėją, o 35 tūkst. eurų konkursą laimėjo su „Vieningu Kaunu“ susijusio asmens įmonė.

LKT kanclerė L. Valalytė portalui patvirtino, kad konkurse rinkos konsultacijos vyko su dar dviem įmonėmis – „Prekių apskaita“ ir „Bizbon“ – tačiau jos pasiūlymų nebeteikė, tad sutartis buvo pasirašyta su vieninteliu dalyviu, tai yra bendrove „Revision“.

M. Kairys į LKT paskirtas praėjusios Seimo kadencijos metu. 2023 metų kovą buvo paskirtas direktoriaus pavaduotoju, o nuo 2024 metų gegužės tapo tarnybos direktoriumi.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų