Kariai pasienyje su Baltarusija budės iki gegužės vidurio

Seimas ketvirtadienį dar trims mėnesiams pratęsė karių patruliavimą pasienyje su Baltarusija.

Už tokį sprendimą balsavo 117 Seimo narių, niekas nebuvo prieš ir nesusilaikė.

Pagal Vyriausybės teikimą karių įgaliojimai pratęsti iki gegužės 13 dienos.

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė sakė, kad grėsmės pasienyje su Baltarusija neišnyko ir hibridinė ataka nėra pasibaigusi, nors situacija ir atrodo aprimusi.

Ankstesnis leidimas pasitelkti karius valstybės sienos apsaugai, siekiant suvaldyti neteisėtą migraciją iš Baltarusijos, galioja iki vasario 13 dienos.

Esant ekstremaliai situacijai kariai pasienyje, kaip ir pasieniečiai, turi teisę duoti privalomus nurodymus, atlikti asmens apžiūrą, sulaikyti įtariamus asmenis ir kt.

Vyriausybės duomenimis, šiuo metu daugiau nei tūkstantis karių pasitelkta padėti Valstybės sienos apsaugos tarnybai atlikti jai pavestas sienos apsaugos funkcijas.

Pasieniečių duomenimis, į Lietuvą pernai pateko daugiau kaip 4,2 tūkst. migrantų, dar per 8,1 tūkst. jų pasienyje apgręžta.

Lietuva ir kitos Vakarų šalys kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija.NAUJAUSI KOMENTARAI

o

o portretas
kas vasara bus visi atostogaus ? tai negi ir valkatos irgi atostogaus o gal juos surinks koks erdonato ar putka aprengs pamaitins ir ikarins juk kinai ta daro ir musu neklausia===

Budelis

Budelis portretas
Lietuva bet kokiems svetimsaliams turi tapti neprieinama tvirtove. Pakaks zaisti, aplink plesrunai.
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių