Konkursą vainikavo koncertas Pereiti į pagrindinį turinį

Konkursą vainikavo koncertas

2005-11-28 09:00

Konkursą vainikavo koncertas

Laureatų koncertu bei apdovanojimų įteikimu šeštadienį Klaipėdos universiteto Menų fakultete vainikuotas antrasis tarptautinis studentų kamerinių ansamblių ir koncertmeisterių konkursas.

Į tris dienas vykusį konkursą buvo suvažiavę apie septynias dešimtis jaunųjų atlikėjų iš Rusijos, Latvijos, Lenkijos, Estijos ir Lietuvos. Jie varžėsi dviejose amžiaus kategorijose - iki 17 metų ir vyresnių, tebestudijuojančių jaunuolių grupėse.

Įteikdamas apdovanojimus, vertinimo komisijos pirmininkas Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) profesorius Kęstutis Grybauskas sakė, jog konkurse dalyvavo „aukštos kokybės menininkai“. Aukščiausios kokybės menininkai pasirodė besą iš Lietuvos muzikos ir teatro akademijos - jie nuskynė daugiausiai laurų.

Pirmąsias vietas laimėjo ir V.Karčiausko sukurtus prizus gavo fortepijoninis duetas G.Grubinskaitė ir G.Špečkauskaitė (LMTA), koncertmeisterės E.Kižytė bei A.Govorova (LMTA), kameriniai ansambliai U.Kudu (saksofonas) ir M.Kindel (fortepijonas) iš Estijos bei žiūrovų ovacijų sulaukusios D.Ziatdinova (smuikas) ir J.Surodeikina (fortepijonas) iš Rusijos.

Geriausiai iš klaipėdiečių pasirodė II vietą laimėjusi koncertmeisterė M.Dunauskaitė (S.Šimkaus konservatorija), II vietą laimėjęs jaunųjų fortepijonisčių duetas A.Šileikaitė ir D.Stankevičiūtė (J.Karoso muzikos mokykla) ir III vietą kamerinių ansamblių konkurse laimėjęs Klaipėdos universiteto (KU) trombonininkų kvartetas.

Specialiais prizais diplomantus ir laureatus apdovanojo įmonės, visuomeninės organizacijos, KU katedros. Dienraščio „Klaipėda“ prizas atiteko III vietą koncertmeisterių konkurse laimėjusiai Jurgitai Umaraitei.

Konkurso globėjas KU rektorius profesorius Vladas Žulkus pasidžiaugė, kad konkursas „sėkmingai plaukia, ir vėjas pučia palankus“. Rektorius linkėjo, kad tradiciniu pretenduojantis tapti konkursas „išplauktų“ į dar platesnius tarptautinius vandenis.

KU senato pirmininkas profesorius Stasys Vaitiekūnas išreiškė viltį, jog po keleto ar keliolikos metų būsima pasaulinio garso žvaigždė galės pasakyti, jog pirmą tarptautinį konkursą laimėjo Klaipėdoje.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų