Kontrolierė: taromatai įrengti pažeidžiant žmonių su negalia teises

 • Teksto dydis:

Taromatai Lietuvoje kai kur įrengti pažeidžiant asmenų su judėjimo negalia teises, nustatė tyrimą atlikusi Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba.

Ji siūlo keisti teisės aktus ir geriau apibrėžti reikalavimus taromatams.

Rugpjūčio mėnesį tarnyba gavo Klaipėdos miesto savivaldybės skundą, kad teikiant taros supirkimo paslaugas Klaipėdoje asmenys su negalia yra diskriminuojami dėl jiems neprieinamų taromatų patalpų: prie įėjimo durų yra laipteliai, ant kurių nėra įrengto panduso ar kito įrengimo, leidžiančio patekti į patalpą, taromatai nėra pritaikyti aukščio atžvilgiu, patalpų durys per siauros.

Kadangi minėta problema yra ne tik Klaipėdoje, bet ir visoje Lietuvoje, tyrimo metu kontrolierė situaciją vertino plačiau ir aiškinosi, ar bendra taromatų patalpų įrengimo tvarka visoje Lietuvoje nepažeidžia asmenų su negalia, o tuo pačiu ir kitų ribotą judumą turinčių asmenų lygių galimybių.

Pagal aplinkos ministro patvirtintą Statybos reglamentą, visi žmonėms su negalia svarbūs negyvenamieji pastatai privalo būti pritaikyti asmenų su negalia poreikiams. Jei taromatas įrengtas pastato viduje, prie jo privalo būti užtikrintas patekimas asmenims su negalia. Problema atsiranda, kai taromatai įrengti ne parduotuvių patalpose, o šalia esančiuose specialiuose konteineriuose, kadangi tokie statiniai nepatenka į Statybos reglamente nurodytą statinių sąrašą – jie priskirtini prie kilnojamųjų daiktų, o ne statinių. Taip pat pažymėtina, kad supirkimo paslaugas teikiantiems asmenims jokiais teisės aktais nėra įtvirtinta pareiga užtikrinti, kad taros supirkimo vietos būtų pritaikytos asmenų su judėjimo negalia poreikiams.

Pasak lygių galimybių kontrolierės Agnetos Lobačevskytės, būtina priimti teisės aktus, kurie nustatytų reikalavimus pritaikyti taromatų patalpas žmonėms su negalia. Svarstant ir nustatant reikalavimus, taip pat būtinas bendradarbiavimas su neįgaliųjų interesus atstovaujančiomis nevyriausybinėmis organizacijomis.

Taip pat kreiptasi į Lietuvos prekybos įmonių asociacijos narių, teikiančių supirkimo paslaugas bei bendrovės „Norfos mažmena“ administraciją dėl poreikio taromatų patalpose pašalinti kliūtis, ribojančias paslaugų teikimą asmenims su judėjimo negalia.NAUJAUSI KOMENTARAI

tara45

tara45 portretas
Kaunas, "Trys berželiai", kvapas ir vaizdas - baisu!!!

Taromatas

Taromatas portretas
Kokia tara nesat,tokius ir kvapus uostos.Pradekit gerbiamiejinuo saves,o paskui kaltinkit kitus.

Taromatai

Taromatai portretas
Taromatai dažnai įrengti parduotuvių prieigose ar pačiose parduotuvėse kelią didžiulį diskomfortą dėl smarvės. Jei reikia į patalpas patekti per tą smarve. Parduotuvę apeini iš tolo!
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių