Krašto apsaugos sistemos pirkimai bus centralizuoti Pereiti į pagrindinį turinį

Krašto apsaugos sistemos pirkimai bus centralizuoti

2017-08-16 12:17
BNS inf.

Vyriausybė posėdyje trečiadienį nutarė įsteigti Gynybos resursų agentūrą, ji pradės veikti nuo sausio.

Krašto apsaugos sistemos pirkimai bus centralizuoti
Krašto apsaugos sistemos pirkimai bus centralizuoti / Š. Mažeikos / BFL nuotr.

Įsteigus Gynybos resursų agentūrą, Krašto apsaugos ministerijoje neliks Pajėgumų ir ginkluotės, Ginkluotės ir valdymo sistemų bei Įsigijimų departamentų. Kariuomenėje bus likviduotas Materialinių resursų departamentas.

Pajėgumų ir ginkluotės departamento funkcijos bus perkeltos į kariuomenės Jungtinį štabą, jam bus pavesta rūpintis įsigijimų planavimu, štabas bus pervadintas Gynybos štabu ir gaus daugiau strateginio planavimo įgaliojimų.

Pareigūnai tikisi, kad Gynybos resursų agentūra nuo kitų metų pradžios vykdys 75 proc. visų krašto apsaugos sistemos pirkimų. Dar po metų ši institucija bus atsakinga už 95 proc. visų įsigijimų.

Pernai didelės kritikos buvo sulaukęs 2014 metų kariuomenės pirkimas, kai iš bendrovės „Nota Bene“ lauko virtuvės įrankiai buvo įsigyti kelis kartus didesne nei rinkos kaina. Kilus ažiotažui dėl „auksinių šaukštų“ istorijos buvo smukęs gyventojų pasitikėjimas kariuomene.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra