L. Kukuraitis: globos poreikis auga neįtikėtinai sparčiai

Asmenų su sunkia negalia socialinei globai kitąmet valstybės biudžete numatyta 34,2 mln. eurų – maždaug 10 mln. eurų daugiau negu buvo skirta pernai ar užpernai. Tačiau socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis sako, kad didėjančio globos paslaugų finansavimo nepakanka.

„Pilnai problemos neišsprendžia, bet sumažina įtampą (...) Poreikis globai auga drastiškai. Per 10 metų beveik dešimt kartų išaugo poreikis globai. Tai rodo senstančios visuomenės situaciją“, – Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitete per 2020 metų valstybės biudžeto projekto svarstymą teigė L. Kukuraitis.

Pasak jo, šiuo metu slaugos paslaugos yra finansuojamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF), ir globa – iš valstybės biudžeto, tačiau šias paslaugas reikėtų sujungti.

„Kalbame apie bendro fondo kūrimą ir naujos, ilgalaikės priežiūros paslaugos atsiradimą“, – tvirtino ministras.

Socialinės apsaugos ir darbo bei Sveikatos apsaugos ministerijos ketina parengti ilgalaikės priežiūros paslaugų koncepciją ir numatyti tvarius jos finansavimo būdus. Viena iš idėjų – įsteigti Ilgalaikės priežiūros fondą, į kurį patektų valstybės biudžeto, savivaldybių, PSDF bei Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšos, taip pat dalis gyventojų pajamų mokesčio.

Anot Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, toks fondas galėtų atsirasti 2022 metais.

Ministerija BNS nurodė, kad asmenų su sunkia negalia socialinei globai valstybės biudžete 2017-2018 metais buvo numatyta po 23,1 mln. eurų, šiemet – 23,6 mln. eurų.

Bendras socialinės srities finansavimas kitąmet turėtų augti 13,6 proc., tam skiriamos lėšos sudarys 1,2 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP).NAUJAUSI KOMENTARAI

...

... portretas
Žydai gali tik patys save keikt - gerai turėjo, BET - patys viską sušiko. (o tas Kukū tuoj mirtinai su juodąja Š** susiries - per daug jie abu godūs pinigams).

onute

onute portretas
Arnesuprantat kad KUKURAITIS su ŠAKALIENE ruošiasi naujam vaiku grobimui čia to LIETUVE pasamdyta skleisti propaganda kad atseit vaikai paliekami brude melagia nieks ant gatves vaiku nepalieka vaikai palikti seneliam giminem prižiureti matysi kad kuria kompromata atseit tevu nera priplepes prišmeis senelius ir prasides ŠAKALIENES ir KUKURAIČIO DARBAS VAIKUATIMINEJIMAS ŽMONES MASTYKIT

Daktaras

Daktaras portretas
Po 20 metų staiga pamatė, kad kažkam reikalinga globa....nušvitimas tiesiog aplankė...
VISI KOMENTARAI 14
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių