Nuo Tautos prisikėlimo partijos (TPP) atskilusios grupės atstovų lyderis antradienį ryte apie galimybę dirbti koalicijoje su oponentais "Ąžuolo" frakcijoje kalba vienaip, popiet - kitaip.
Nuomonė staiga pasikeitė
Ryte po susitikimo su Seimo pirmininku, TPP vadovu L.Dinius sakė, jog frakcija neturi „jokių išankstinių nuostatų ar fobijų" dėl bendro darbo valdančiojoje koalicijoje su „Ąžuolo" frakcija.
„Tai tikrai nėra niekaip susiję su frakcijos pozicija, ar A.Valinskas liks, ar ne. Taip klausimas nėra iškilęs", - antradienį po susitikimo su parlamento vadovu žurnalistams sakė L.Dinius.
Tuo tarpu popiet frakcija išplatino pranešimą, kuriame tvirtina, kad L.Dinius susitikęs su A.Valinsku įsitikino, jog „joks normalus konsoliduotas darbas yra neįmanomas".
„L.Diniaus manymu, susitikimas buvo surengtas tik kaip eilinė Seimo pirmininko viešųjų ryšių akcija. Absoliučios daugumos TPP frakcijos narių manymu, toks Seimo pirmininko elgesys tik žemina Seimo, kaip institucijos, reputaciją ir todėl TPP frakcija balsuos už Seimo pirmininko atstatydinimą", - rašoma frakcijos išplatintame pranešime.
Tuo tarpu po frakcijos posėdžio žurnalistams L.Dinius tvirtino, jog nuspręsta dėl A.Valinsko atstatydinimo balsuoti laisvai.
S.Stomos sąlyga
Tiesa, vienas „prisikėlėlių" atstovas, Saulius Stoma jau ryte pareiškė, kad jų buvimo valdančiojoje koalicijoje sąlyga yra buvusio bendražygio A.Valinsko atstatydinimas iš parlamento pirmininko pareigų.
L.Dinius iškart po susitikimo su A.Valinsku ryte tuomet tvirtino, jog tai tėra S.Stomos asmeninė pozicija.
Derėsis su konservatoriais
TPP frakcija, ketinanti keisti pavadinimą į „Vienos Lietuvos", antradienį ir trečiadienį planuoja tartis su didžiausia Seimo frakcija - Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų - dėl bendradarbiavimo sutarties atnaujinimo.
A.Valinsko vadovaujama TPP po pernai spalį vykusių Seimo rinkimų prisidėjo prie valdančiosios centro-dešinės koalicijos, tačiau šią vasarą partijos frakcija skilo į dvi dalis. A.Valinsko bendražygiai paliko TPP frakciją ir įkūrė „Ąžuolo", kurioje dirba 7 parlamentarai. Likusioje frakcijoje, kuri iki šiol oficialiai išlaikė ir partijos pavadinimą, nors prasidėjus sesijai pasikeis į "Viena Lietuva", yra 13 narių.
Valdantieji konservatoriai savo frakcijoje Seime turi 45 atstovus, Lietuvos liberalų sąjūdis - 11, Liberalų ir centro sąjunga - 8.
Naujausi komentarai