Europos Parlamente (EP) yra žinoma apie Lietuvoje priimtą įstatymą, kuris riboja informaciją vaikams apie homoseksualus, teigia europarlamentaras filosofas Leonidas Donskis. Anot jo, įstatymo priėmimas yra klaida, kuri suduos smūgį Lietuvos reputacijai.
Strasbūre vykstančioje pirmojoje naujos kadencijos EP plenarinėje sesijoje L.Donskis sakė jau girdėjęs komentarų apie Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamos informacijos poveikio įstatymą, kurį Seimas priėmė įveikęs prezidento Valdo Adamkaus veto.
„Tai yra neabejotina klaida, kuri suduos smūgį Lietuvos reputacijai. Atgarsiai jau yra. Girdėjau komentarus - Pilietinių teisių komiteto nariai, su kuriais teko kalbėti, sureagavo labai mandagiai, bet su apgailestavimu", - BNS Strasbūre sakė L.Donskis.
Europarlamentaras sakė ketinąs savo frakcijos - Liberalų ir demokratų aljanso už Europą - nariams pranešti, kad jo atstovaujamas Liberalų sąjūdis ketina kreiptis dėl įstatymo į Konstitucinį Teismą. L.Donskio teigimu, frakcijoje apie Lietuvoje priimtą įstatymą taip pat yra gerai žinoma.
„Pareiškimu informuosiu, kad Liberalų sąjūdis balsavo prieš ir ketina kreiptis į Konstitucinį Teismą, kad nebūtų manoma, kad Lietuvos europarlamentarai nereaguoja į tai, kas vyksta, ir pareiškimai nebūtų daromi iš kitų pozicijų. Aš iškart supratau, kad ne tik Pilietinių teisių komiteto nariai, bet ir mūsų frakcijos vadovas Guy Verhofstadt apie tai žino. Man pradėjus kalbėti, jis linktelėjo galvą - „žinau"", - pasakojo L.Donskis.
Seimas antradienį priėmė kadenciją baigusio prezidento Valdo Adamkaus vetuotą prieštaringai vertinamą naujos redakcijos Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamos informacijos poveikio įstatymą.
Prezidento vetuotas įstatymas priimtas 87 balsais už, 6 prieš, 25 parlamentarams susilaikius, šis sprendimas parlamento salėje sutiktas plojimais.
Apie įstatymo priėmimą pranešė dauguma didžiausių pasaulio informacinių agentūrų, įskaitant BBC, „The Associated Press", „Deutsche Welle". Įtakingos nevyriausybinės organizacijos „Human Rights Watch" ir „Amnesty International" įstatymą pavadino homofobišku.
Kritikams ypač užkliūva įstatymo nuostata, kad draudžiama tokia nepilnamečiams neigiamą poveikį daranti informacija, kuria agituojama už homoseksualius, biseksualius ar poligaminius santykius, iškreipiami šeimos santykiai, paniekinamos jos vertybės.
Įstatymo rėmėjai tvirtina, kad įstatymas gina Konstitucijoje įtvirtintas vertybes - šeimą ir vaikystę, taip pat krikščioniškąsias vertybes.
Įstatyme, kaip ir ankstesnėje redakcijoje, neigiamą poveikį nepilnamečiams daranti pripažįstama informacija, susijusi su fizinio ar psichinio smurto vaizdavimu, rodomu mirusio, mirštančio arba žiauriai sužaloto žmogaus kūnu, erotinio pobūdžio informacija: kai skatinamas lytinis geismas, siūloma lytiškai santykiauti, rodomas lytinis aktas, jo imitacija ar kitoks seksualinis pasitenkinimas.
Neigiamo poveikio informacija pripažįstama ir sukelianti baimę ar siaubą, taip pat - kurioje demonstruojami paranormalūs reiškiniai, sudarant šių reiškinių tikrumo įspūdį.
Be to, neigiamą poveikį turinčia pripažįstama ir tokia informacija, kurioje vartojami nešvankūs posakiai, žodžiai ar gestai, skatinami blogi mitybos, higienos ir fizinio pasyvumo įpročiai.
Naujausi komentarai