LGBT vaiko mama po susitikimo su prezidentu: išgirdau pažadą, kad jis bus vienijantis žmogus

 • Teksto dydis:

Atviru laišku į šalies vadovą Gitaną Nausėdą besikreipusi LGBT vaiko mama Rasa Račienė popiet su juo susitiko Prezidentūroje. 

„Ar gavau pažadą? Iš prezidento aš tikrai supratau, kad jis nėra vien tik šalies vadovas, jis yra ir žmogus. Kaip mamą mane jis tikrai išgirdo. Jam nėra tas pats, kaip žmonės jaučiasi Lietuvoje, įskaitant LGBT žmones. Tuo pačiu jis kaip valstybės vadovas išreiškė tik tą, aš sakyčiau, nerimą kaip padaryti tai, kad visuomenė nebūtų supriešinta dar labiau, kad ji nesusprogtų. Dėl to mūsų pokalbis turbūt taip ilgai užtruko, nes bandėme išnarplioti visus, sakykime, galimus variantus. Bet tikrai aš išgirdau iš prezidento pažadą, kad jis bus vienijantis žmogus, bet tikrai neskaldantis“, – portale delfi.lt transliuotoje spaudos konferencijoje kalbėjo R. Račienė.

 

 

Moteris į G. Nausėdą kreipėsi ir su svarbiu klausimu. „Aš uždaviau prezidentui klausimą, ar šiandien Lietuvoje visi žmonės turi lygias teises? Jo manymu. Ir iš jo atsakymo aš tikrai galėjau suprasti, kad ne“, – pokalbį komentavo LGBT vaiko mama.

Rasa Račienė ir Gitanas Nausėda. R. Dačkaus / Prezidento kanceliarijos nuotr.

„Manau, kad šiandien tai, ką man pavyko kaip mamai ištransliuoti, juo labiau, kad jis domėjosi ir tokiais asmeniniais dalykais, ir mačiau netgi, kur jis suklusdavo ir jam tikrai buvo ne tas pats. Aš tikrai labai, labai stipriai turi vilties, kad tai nebus žmogus, kuris priešinsis vien tam, kad jūs galėtumėte gyventi lygiai taip pat kaip ir kiti“, – susirinkusiems kalbėjo R. Račienė.

Portalo kauno.diena.lt žurnalistams R. Račienė pirmadienio rytą teigė, kad prieš susitikimą norėjusi susikaupti ir apmąstyti būsimą pokalbį. „Šita diena man yra neeilinė. Aš tikrai šiandien jaučiu atsakomybę už tūkstančius žmonių“, – kalbėjo pašnekovė.

Šeštadienį S. Daukanto aikštėje vyko renginys „Mamos už mamas! Palaikymo valanda Rasai Račienei“. Prie Prezidentūros susirinko LGBT bendruomenę palaikantys asmenys – tarp jų ir politikai, ir pramogų verslo atstovai. Čia dalyvavo ir pati R. Račienė.

Paklausta, kokios emocijos užplūdo po šeštadienį vykusio renginio, moteris tikino: „Po šeštadienio nuotaikos puikios – labai jaučiu žmonių palaikymą, labai liuks“.

Primename, kad spalio 20-ąją R. Račienė išplatino atvirą laišką šalies vadovui, kuriame jautriai prabilo apie tai, kaip jai skaudu dėl to, kad visuomenė susiskaldžiusi, kai kalba pasisuka apie LGBT bendruomenės narius. Ir tai, kokia nesaugi dėl savo vaiko ji jaučiasi visa tai matydama bei skaitydama.

Savo laiške G. Nausėdos ji prašė trijų dalykų:

* Skleisti Lietuvą vienijančią, o ne skaldančią Jūsų ar Jūsų artimos aplinkos retoriką.

* Apie LGBT asmenų problemas ir jų poreikius kalbėti ne su trečiosiomis šalimis, bet būtent su LGBT bendruomene – mūsų vaikais, jų tėvais, NVO, ginančiomis šių žmonių teises.

* Asmeninio pažado, kad Lietuvoje turėsime pagarbų ir orų Partnerystės įstatymą, kuris kalbės ne apie juridinius, bet emociniais ryšiais pagrįstus vienalyčių porų santykius.NAUJAUSI KOMENTARAI

Valiusyte

Valiusyte portretas
Manau, kad kekvienas turi teise i savo laime. Cia teiseju daugiau, musami ir prievartaujami vaikai, moterys seimoje, cia tradicine seima, mums jie blogo nedaro, turbut bijom, kad jie geresni uz tradicines

Ga ga

Ga ga portretas
sintetiniai narkotikai irgi naujovė?

Smalsutis \\\\\.../////

Smalsutis \\\\\...///// portretas
Klausimas,kaip lezbė "pasidarė" ir paperėjo lezbiukę???????????????
VISI KOMENTARAI 110
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių