Lietuva mini įstojimo į NATO 19-ąsias metines: vyks minėjimas, atidaroma paroda

 • Teksto dydis:

Lietuvoje trečiadienį vyks šalies įstojimo į NATO 19-ųjų metinių minėjimas, Vilniaus gynybinės sienos bastėjoje bus pristatyta NATO ir Lietuvos narystės Aljanse evoliuciją atspindinti paroda „Galingi, nes vieningi“.

Kaip pranešė Krašto apsaugos ministerija (KAM), renginyje dalyvaus prezidentas Gitanas Nausėda bei Jungtinių Valstijų pajėgų vadas Europoje Christopheris G. Cavoli (Kristoferis Kavoli), krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas. Pastarasis pažymi, jog Rusijos karo Ukrainoje akivaizdoje Lietuvos narystė NATO yra itin reikšminga.

„NATO yra esminis Lietuvos saugumo garantas – stiprus ir vieningas Aljansas, visada pasirengęs reaguoti į bet kokią krizę, apginti kiekvieną Lietuvos ir viso Aljanso teritorijos centimetrą. Lietuva – patikima NATO sąjungininkė, kuri kartu su kitomis Aljanso šalimis ieško ir įgyvendina sprendimus, stiprinančius Aljansą ir mūsų bendrą saugumą regione ir visoje euroatlantinėje erdvėje“, – ministerijos pranešime cituojamas jis.

NATO yra esminis Lietuvos saugumo garantas – stiprus ir vieningas Aljansas, visada pasirengęs reaguoti į bet kokią krizę.

Minėjimo metu taip pat planuojamas šiuo metu NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse vykdančių Prancūzijos ir Lenkijos karinių oro pajėgų naikintuvų „Rafale“ ir F-16 skrydis.

Anot KAM, paroda „Galingi, nes vieningi“ apžvelgia NATO susikūrimą ir plėtrą, pristatomos valstybės narės, jų kariniai pajėgumai ir indėlis į bendrą Aljanso saugumo ir gynybos politiką, pateikiama Lietuvos ir NATO istorija po šalies įstojimo.

Lietuvos nacionalinio muziejaus vadovė Rūta Kačkutė sako, kad parodoje dėmesys skirtas ir narystės NATO dar šiemet siekiančioms Suomijai bei Švedijai, taip pat kitoms šalims-partnerėms – Sakartvelui, Bosnijai ir Hercogovinai ir Ukrainai.

„Šitoje vietoje, aš sakyčiau, istorinė vieta visada liudija, kad visada Lietuvos valstybė rūpinosi savo saugumu ir net prieš kelis šimtmečius pastatytas šis gynybinis įtvirtinimas savo laiku atlikęs svarbią užduotį, liudija, kad Lietuva rūpinosi savo saugumu, į jį stipriai investavo“, – antradienį žurnalistams sostinėje kalbėjo A. Anušauskas.

Pasak Lietuvos nacionalinio muziejaus istorikės, parodos kuratorės Virginijos Rudienės, parodoje pristatomos NATO susikūrimo priežastys, aplinkybės ir eiga, atskleidžiamas kiekvienos šalies indėlis į Aljansą.

„Antra tema – Lietuvos įstojimo į NATO žingsniai. (...) Trečia linija yra, kai Lietuva tapo NATO nare, bendra veikla su sąjungininkais. Paskutinis stendas yra karių kasdienybė. Ją sudaro ir darbas, tai yra, įvairios pratybos, taip pat ir laisvalaikis, kurio yra labai nedaug“, – sakė ji.

„Norime, kad mūsų lankytojai, susipažinę su paroda, atrastų naujų dalykų, bet svarbiausia – suprastų, kodėl Aljansas toks svarbus mūsų gynybai“, – teigia Lietuvos nacionalinio muziejaus vadovė Rūta Kačkutė.

Pilnateise NATO nare Lietuva tapo 2004 metų kovo 29 dieną. Tą pačią Šiaulių oro bazėje nusileido Aljanso naikintuvai, kurie nepertraukiamai saugo Baltijos valstybių oro erdvę ir šiandien.NAUJAUSI KOMENTARAI

to AnonimasPrieš 11 valandų

to AnonimasPrieš 11 valandų portretas
išgamėle bėk į siberiją greičiau ir ten laimingai su meškom gyvenk

taip

taip portretas
1 asilas bliauna ant 2 bet nesuprant kad jie abu asilai ir reikalingi /seimininkui/ kad ir toliau garsiai bliautu dar geriau 1 kitam ispirtu o nato juos apsaugos nuo viku kurie siuo metu turi grobi o asilai ir lieka asilais nes pats G Tutkus pripazino kad ne tauta o sie /asilai/ pakviete/ nato kur butke padejo savo parasa dabar /dziaugimes/ komsorgo su zinger veikla sujungus R suB ir vitoje astravo elektros gavom AB monstra kurio kits galas kiunsberge ir sia /laime/ ypac dziaugiasi karo kurstytojai zzz???

Senukas

Senukas portretas
Galingi nes vieningi geras šūkis ne ka ca pu lozungai .
VISI KOMENTARAI 11
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių