Lietuva skyrė paramą veido kaukių gamybai Butane

Lietuvos ambasadorius Indijoje Julius Pranevičius pasirašė susitarimą su Butano nevyriausybine organizacija „Zamin Friends Forever” dėl paramos skyrimo veido kaukių gamybai.

Projektu Lietuva prisidės prie kitų Europos šalių pagalbos remiant Butano Karalystės pastangas kontroliuoti Covid-19 plitimą šalyje.

Planuojama, kad bus pagaminta beveik 50 tūkst. kaukių, kurios pirmiausiai bus išdalintos labiausiai pažeidžiamiems gyventojams. Projektu taip pat bus prisidedama prie moterų įgalinimo – projekto vykdytojai planuoja įdarbinti kalėjime esančias moteris, kurios įgis reikalingų siuvimo įgūdžių ateičiai. Be to, tai leis Butanui, kuris iš esmės yra priklausomas nuo užsienio produkcijos, pačiam apsirūpinti reikiamomis priemonėmis.

Nuotolinėje pasirašymo ceremonijoje ambasadorius teigė, kad šiuo sudėtingu laikotarpiu kaip niekada svarbus solidarumas. Simboliška, kad Lietuva ir Butanas, ne vienus metus bendradarbiaujantys tekstilės kultūros išsaugojimo srityje, šį kartą bendradarbiauja ne mažiau svarbiame tekstilės projekte, padėsiančiame išsaugoti gyvybes.

Lietuva pastaruosius kelerius metus vykdė vystomojo bendradarbiavimo projektus su Butanu tekstilės srityje. 2019 metų spalio mėnesį Vilniuje, Valdovų Rūmuose, buvo atidaryta didelio dėmesio sulaukusi Butano karališkųjų apdarų paroda, o 2021 metų pradžioje Lietuvos tekstilė bus pristatoma Butano gyventojams. Rengdamos parodas šalys taip pat apsikeičia geriausia muziejininkystės, edukacinių programų organizavimo patirtimi ir didina šalių žinomumą tarp savo gyventojų. Kiekvienais metais Butaną aplanko mažiau nei 100 Lietuvos piliečių.

Butanas – Pietų Azijoje, tarp Kinijos ir Indijos, įsispraudusi Himalajų karalystė, turinti 750 tūkst. gyventojų. Tai viena labiausiai izoliuotų pasaulio šalių, taip pat žinoma tuo, kad savo pasiekimus vertina ne pagal BVP lygį, o šalies „laimės indeksą“. Pirmieji demokratiniai rinkimai šalyje įvyko 2007 metais Butanui iš absoliutinės monarchijos tapus konstitucine.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Tinginys sudarė sutartį su svetimšaliais ,nes čia Lietuvoje nebemokame ir nebenorime dirbti ,o tik kitiems pinigus mokėti ir šveistyti. Kiek žmonių be darbo įkurtų keletą nedidelių įmonių prisiūtų kaukių. Matyt nemažai nubyra tokiems tarpininkams.

Ooo

Ooo portretas
Savi medikai vienkartines kaukes naudoja 12val.- visą pamainos laiką. Gal laikas apie tai pagalvoti...

Nuotrauka:

Nuotrauka: portretas
Ar fotografas bent išmano siuvimą? Nebent originalo klastotojų... Siuvamosios mašinos kojelė turi „leistis žemyn laiptais”, o ne „laiptais aukštyn kopti”, nes kojelė užvers aukštyn klostės kraštą.
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių