„Jaučiuosi blogai, ten liko mano visa šeima. Vaikas irgi“, – pasakojo viena Lietuvoje gyvenanti Ukrainietė.
„Nežinome, kaip patekti namo. Ten mūsų šeimos, draugai ir visi kiti. Mes tiesiog norime taikos“, – antrino kiti ukrainiečiai. Jie tikino, kad į Ukrainą jau rezervavo skrydį.
„Atėjome pabendrauti, ką daryti. Iš Ukrainos normalios komunikacijos nėra, mes turime suprasti savo tolesnius veiksmus. Kaip mums vykti į Ukrainą? Kaip mums būti čia? Jokios informacijos nėra“, – sakė ukrainiečiai, atvykę į konsulinį skyrių.
Ruošiuosi važiuoti per Lenkiją į Ukrainą pasiimti šeimą ir grįžti čia, į Lietuvą.
„Ukrainoje prasidėjo panika, kad prasidėjo karas. Daugiau nieko nežinau. Sakė, labai baisu. Paprašė, kad aš atvažiuočiau ir pasiimčiau. Atrodė, kad gyvenu civilizuotoje šalyje. XXI amžius, o čia kažkoks karas, kariniai veiksmai, šaudo gatvėje. Daug mano pažįstamų policijoje ir kariuomenėje tarnauja Ukrainoje. Ruošiuosi važiuoti per Lenkiją į Ukrainą pasiimti šeimą ir grįžti čia, į Lietuvą. Prašysime prieglobsčio. Norėčiau, kad baigtųsi karas, kad gyventume taikiai. Nesinori, kad taip žmonės žūtų“, – kalbėjo kitas.
Visas reportažas – LNK vaizdo įraše:
„Nieko nežinau, apskritai nieko nežinau. Mano šeima ten – žmona, vaikai“, – apgailestavo vienas ukrainietis.
Jis pabrėžė, kad gyventi pasaulyje su V. Putinu ir agresoriais – blogai.
„Su jais niekaip negalima gyventi, su jais visada buvo blogai“, – tvirtino jis.
„Dar 2009–2010 metais buvo aišku, kad tai labai agresyvi šalis, kad anksčiau ar vėliau jie eis karu į Ukrainą, kol galutinai jų nesustabdys“, – šnekėjo Lietuvoje gyvenantys ukrainiečiai.
Pradėti dalyvauti kare Ukrainos pusėje, pradėti Rusijos Federacijos naikinimą jų teritorijoje. Kitų variantų čia nėra.
Jų manymu, Vakarų valstybės turėtų pradėti kariauti Ukrainos pusėje.
„Pradėti dalyvauti kare Ukrainos pusėje, pradėti Rusijos Federacijos naikinimą jų teritorijoje. Kitų variantų čia nėra. Įkalbinėjimai beprasmiški. Tikiuosi, juos sunaikins ir jie daugiau niekur neis“, – mintis dėstė jie.
„Jei pasaulio bendruomenė nesustabdys jų Ukrainos teritorijoje, jie eis toliau“, – pridūrė kalbinti ukrainiečiai.
„Mes į Lietuvą atvažiavome prieš mėnesį, nes nujautėme, kad taip gali atsitikti. Mano vyras iš Ukrainos. Kad apsaugotume šeimą, atvažiavome į Lietuvą. Dniepropetrovske, kur gyveno mano vyras, panika – žmonės nusiima pinigus iš bankomatų, visur kamščiai. Kijeve irgi panika, ilgos eilės degalinėse. Vieni mano pažįstami pasiryžę likti, į savigynos būrius užsirašė, kai kurie jau išvažiavo“, – kalbėjo viena moteris.