Lietuvoje gyvenančius Ukrainos ir Baltarusijos pensininkus gydys nemokamai?

Lietuvoje nuolat gyvenančius Ukrainos ir Baltarusijos pensininkus nuo 2020 metų siūloma gydyti nemokamai, net jeigu jie niekada čia nemokėjo privalomojo sveikatos draudimo mokesčio. Jų sveikata būtų draudžiama valstybės lėšomis, kaip ir Lietuvos pensininkų.

Seime skinasi kelią tokios „valstietės“ Vidos Ačienės parengtos Sveikatos draudimo įstatymo pataisos – Biudžeto ir finansų komitetas šią savaitę joms pritarė. Jeigu jas priims Seimas, biudžete reikės numatyti papildomai 690 tūkst. eurų.

Lietuvoje dabar gyvena apie 2 tūkst. ukrainiečių ir baltarusių pensininkų, BNS nurodė Sveikatos apsaugos ministerijos skyriaus patarėjas Kazys Rušinskas.

Pasak V. Ačienės, parengti pataisas ją paskatino iki šiol neįgyvendintos Lietuvos sutartys su Ukraina bei Baltarusija, numatančios, kad pensinio amžiaus ukrainiečiai ir baltarusiai turi būti apdrausti privalomu sveikatos draudimu, jeigu jie nuolat gyvena Lietuvoje. Dabar Sveikatos draudimo įstatymas to nenumato.

Lietuvos sutartis su Baltarusija ratifikuota 1999 metais, su Ukraina – 2001 metais. 

Mes pritraukėme gydytojus ir iš Ukrainos, ir Baltarusijos ir situacija gaunasi tokia, kad dažniausiai atvažiuoja šeimomis, atsiveža pensininkus tėvus, kad ten nepaliktų, bet tie žmonės čia pakimba.

Akmenės rajone į Seimą išrinkto „valstiečio“ Valiaus Ąžuolo teigimu, pataisos yra labai aktualios. Pasak jo, į Lietuvą atvyksta vis daugiau ukrainiečių.

„Mes pritraukėme gydytojus ir iš Ukrainos, ir Baltarusijos ir situacija gaunasi tokia, kad dažniausiai atvažiuoja šeimomis, atsiveža pensininkus tėvus, kad ten nepaliktų, bet tie žmonės čia pakimba“, – komiteto posėdyje sakė V. Ąžuolas.

Tuo metu konservatorius Mykolas Majauskas mano, kad tokia išlyga paskatins ukrainiečius ir baltarusius važiuoti į Lietuvą apsigyventi, kad nemokamai gydytųsi, nes čia „paslaugos reikšmingai geresnės“.

„Ypač vyresnio amžiaus žmonėms, kuriems tų paslaugų vis daugiau reikia ir lyginant tų paslaugų kokybę Baltarusijoje ir Lietuvoje, gali būti didelė papildoma motyvacija važiuoti čia nesidraudus“, – sakė M. Majauskas.  

Tačiau Biudžeto ir finansų komiteto vadovas Stasys Jakeliūnas pabrėžė, kad tokia rizika „yra minimali“.

„Man sunku įsivaizduoti, kad dėl sveikatos draudimo skirtumų čia masiškai pradėtų važiuoti gyventi pensininkai iš kitų šalių. Tada mūsų pensininkai kur turėtų važiuoti?“ – svarstė jis.    

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos vadovė Rita  Tamašunienė suabejojo, kad Baltarusijoje medicinos paslaugos prastesnės kokybės.

„Yra kaip tik medicininis turizmas iš Lietuvos į Baltarusiją. Ir pažiūrėkite, kokie srautai. Reabilitacijos ir odontologijos paslaugų“, – nurodė R. Tamašuniene.    

Seimo teisininkai pataisas kritikuoja. Teisės departamento išvadoje abejojama, ar reikia valstybės lėšomis drausti kitos šalies pensininkus, kurie nekūrė Lietuvos socialinės-ekonominės gerovės, be to, būtų draudžiami ir pasiturintys pensininkai užsieniečiai.

Dabar Lietuvoje valstybės lėšomis draudžiamiems asmenims kasmet skiriama po 373,1 euro.

Lietuvoje šiuo metu gyvena apie 800 vyresnių kaip 60 metų Baltarusijos ir Ukrainos piliečių vyrų ir apie 1050 vyresnių nei 55 metų moterų. NAUJAUSI KOMENTARAI

Marius

Marius portretas
Žmonės, lietuviai, aš jau nebesuprantu kas vyksta Lietuvoje. Tai kodėl lietuviai emigrantai turi susimokėti, o čia gydysime nemokamai užsieniečius?

batvynis

batvynis portretas
D_lb_j_b__. Geriau tuos meslininus valstiecius visus grust buroku ravet. Tiek visur priderge. Siandien gyvene 2000, o po 10m. ju bus 50000. Kiek tuomet kysit ju gydymui, kai dabar nera pinigu gydymui, vis daugiau paslaugu mokama, o kompensuojami tik pigiausi (jie tikrai ne geriausi) generiniai vaistai. Savi nors moka mokescius valstybei, taciau jei pritruks bent keletos iki butinojo senatves stazo ar jie gaus nemokama gydyma? P.S. Ukraina siekia tapti ES nare, tai reiskia ukrainieciai (taip pat ir pensininkai) gales laisvai gyventi pasirinktoje salyje. Tai po kokiu 15 m. gal turesim 3 milijonus ukrainieciu pensininku, kurie trauks prie sveikatos ministerijos Mikutaviciaus daina 3 milijonai.

regina

regina portretas
tegu saviem zmonem kompensuoja vaistus originalus o ne svetimiem.jie nori isnaikint lietuvius. jau yra daug darbdaviu kurie rodo minimuma o darbuotojams duoda vokelius.tai gal laikas tartis su darbdaviais del tokio mokejimo tada mes nusipirksim vaistus nekompensuojamus negu atiduosim svetimiems ir valdziazmogiams.
VISI KOMENTARAI 64
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių