Londone gerai pasirodžiusiems sportininkams – keli milijonai litų

2012-08-13 19:52
Londone gerai pasirodžiusiems sportininkams – keli milijonai litų / Reuters/Scanpix nuotr.

Londone pasižymėjusiems sportininkams, taip pat jų treneriams, medikams ir moksleininkams, prisidėjusiems prie sportininko parengimo, bus išmokėta daugiau kaip 3,3 mln. litų premijų.

Pagal 2009 metų gruodį priimtą Vyriausybės nutarimą, olimpinėse žaidynėse užėmusiam pirmąją vietą sportininkui skiriama 400 tūkst. litų premija, antrąją – 200 tūkst. litų, trečiąją – 150 tūkst. litų.

Olimpiadoje prizinėmis yra laikomos vietos iki aštuntosios. Todėl Vyriausybės nutarime yra numatytos premijos visiems sportininkams, užėmusiems olimpines prizines vietas. Ketvirtoji vieta „įkainota“ 80 tūkst. litų, 5 vieta – 60 tūkst. litų, 6 vieta – 40 tūkst. litų, 7 vieta – 30 tūkst. litų, 8 vieta – 20 tūkst. litų.

Sekmadienį Londone pasibaigusiose 30-osiose vasaros olimpinėse žaidynėse Lietuvos sportininkai iškovojo du aukso medalius – tai padarė plaukikė Rūta Meilutytė ir šiuolaikinės penkiakovės atstovė Laura Asadauskaitė.

Sidabro medalį pelnė kanojininkas Jevgenijus Šuklinas. Imtynininkas Aleksandras Kazakevičius ir boksininkas Evaldas Petrauskas iškovojo bronzos medalius.

4 vietą užėmė disko metikas Virgilijus Alekna. Septynkovininkė Austra Skujytė ir imtynininkas Edgaras Venckaitis užėmė 5 vietą.

5 vietą sprinto rungtyje užėmė ir dviratininkė Simona Krupeckaitė. Kartu ji užėmė ir 7 vietą keirino rungtyje.

Irkluotojų dvejetas Rolandas Maščinskas ir Saulius Ritter bei buriuotoja Gintarė Scheidt užėmė 6 vietą.

Paskelbta, kad Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė olimpiadoje užėmė 8 vietą. Tokią pat vietą Londono  žaidynėse užėmė irkluotojai Mindaugas Griškonis bei Donata Vištartaitė, plaukikas Giedrius Titenis, penkiakovininkas Justinas Kinderis.

Kūno kultūros ir sporto departamentas (KKSD) pranešė, kad už du olimpinius aukso medalius sportininkėms, jų treneriams bei kitiems aptarnaujantiems rinktinės nariams bus išmokėta 1,4 mln. litų, už sidabro medalį – 350 tūkst. litų, už du bronzos medalius – 525 tūkst. litų.

Iki 100 tūkst. litų dydžio premijas pasidalins 4-8 vietų laimėtojai.

Tas pats sportininkas, užėmęs aukštas vietas keliose rungtyse, pvz. S.Krupeckaitė, gaus dvi premijas, atitinkamai pagal užimtas vietas. Komandai skiriama bendra premija, kurią kiekvienam komandos nariui – konkrečiam žaidėjui, treneriui, aptarnaujančiam personalui pagal indėlį į laimėjimą paskirsto sporto šakos federacija.

Kaip numatyta Vyriausybės nutarime dėl didelio meistriškumo sportininkų ir kitų rinktinės narių skatinimo, sportininkams, olimpinėse žaidynėse užėmusiems 1-8 vietas, taip pat jų treneriams, juos prižiūrintiems medikams, mokslininkams bus skirtos premijos, kurių bendra vertė – 3,3 mln. litų. Premijos skiriamos iš valstybės biudžeto bendrųjų asignavimų, numatytų KKSD.

Departamento vadovas Klemensas Rimšelis, sveikindamas sportininkus su geru pasirodymu Londone, pabrėžė, kad Lietuvos valstybė, „kaip ir buvo numačiusi, atsidėkos sportininkams piniginėmis premijomis, kurios šiais olimpiniais metais buvo grąžintos į prieškrizinį lygį, bei garbingais apdovanojimais“. Jis pabrėžė, jog pasirengimas olimpiadai bei sportininkų dalyvavimas jame departamento vykdomų projektų nesutrikdė – „toliau planingai, nuosekliai bus tęsiami sporto infrastruktūros plėtros darbai, pagal galiojančias tvarkas skiriamos lėšos sporto šakoms, kitų olimpinių žaidynių pasirengimui“.

K.Rimšelis atkreipė dėmesį ir į medalius laimėjusių sportininkų indėlį sporto šakos finansavimui: „Finansavimas sporto šakai skiriamas pagal formulę, kurią sudaro du kriterijai – sporto šakos masiškumas bei sportininkų pasiekimai. Didžiausią finansavimą gauna tos sporto šakos, kurių sportininkai pasiekia aukščiausių rezultatų. Taigi kiekvienas ženklus sportininko laimėjimas jo atstovaujamai sporto šakai atneša papildomų taškų, natūraliai padidindamas valstybės skiriamų lėšų dalį.“

Olimpinėms premijoms KKSD buvo numatęs lėšas, todėl papildomo finansavimo iš valstybės biudžeto nereikės.