Lypkiškiams skirs milijonus
Lypkių ir Švepelių gyventojams iškeldinti iš Laisvosios ekonominės zonos reikės 18,2 mln. litų. Tačiau kitų metų valstybės biudžete šiam tikslui numatyta vos 980 tūkst. litų.
Klaipėdos meras Rimantas Taraškevičius tikisi, kad suma bus padidinta.
Lypkių ir Švepelių gyventojams už vieną kvadratinį metrą turimo būsto ploto bus kompensuota po 4,1 tūkst. litų. Už žemės ūkio paskirties sklypo arą - po 5 tūkst. litų, o už gyvenamosios paskirties žemės arą - po 22 tūkst. litų.
Jei kompensacijos procesas užsitęs ir turtas brangs, jo vertė bus indeksuojama.
Pasak R.Taraškevičiaus, daugiau nei pusė iškeldinamų gyventojų sutinka su kompensacijos dydžiu.
Jis priminė, kad savivaldybė jau keletą metų negalėjo kompensuoti lypkiečiams ir švepeliškiams už iškeldinimą, nes kai kurie jų gynė teismuose savo teisę gauti didesnę kompensacijos sumą.
Pirmieji mokėjimai tiems, kurie sutiks su priskaičiuotomis kompensacijomis, gali prasidėti tik po 4-5 mėnesių.
Šį laiką užims derybos ir sutarčių pasirašymas, vėliau bus skelbiamas viešas žemės paėmimo valstybės poreikiams projekto svarstymas.
Projektą turės patikrinti Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos.
Naujausi komentarai