Nutarta klausimą atidėti kitam posėdžiui ir paprašyti naujos Teisingumo ministerijos pozicijos.
Seimo Demokratų frakcijos narė Agnė Širinskienė teigė, kad naujoji centro kairės Vyriausybė šiuo klausimu nėra pareiškusi nuomonės.
„Suprantu tą norą padaryti formalumus, bet mes šitos Vyriausybės, kurios programoje, beje, nėra tokių projektų idėjų, nuomonės kaip ir neklausėme, kai tuo metu kitiems pakeitimams mes paklausėme“, – trečiadienį per TTK posėdį sakė A. Širinskienė.
„Turėsime tik dėl vieno projekto Vyriausybės nuomonę, kaip mes kompleksiškai svarstysime, kai dėl kito jos nebus. Bus senos Vyriausybės“, – tvirtino ji.
Kaip skelbė BNS, anksčiau TTK Vyriausybės išvados paprašė dėl šio parlamento demokratų parengtų ir kovo pabaigoje pateiktų Baudžiamojo kodekso pataisų, kad nuo baudžiamosios atsakomybės galėtų būti atleidžiamas žmogus, disponavęs narkotinėmis medžiagomis neturėdamas tikslo jas platinti, jeigu jam diagnozuota priklausomybė nuo narkotikų ir jis sutinka gydytis.
Pagal šį projektą, kai tokiam žmogui nediagnozuota priklausomybė, ir jam nereikalingas gydymas – norėdamas būti atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės jis turėtų lankyti kursus apie narkotinių ir psichotropinių medžiagų vartojimo žalą.
TTK trečiadienį planavo po kelerių metų pertraukos svarstyti buvusios kadencijos Seime Laisvės frakcijos narių rengtus projektus dėl nedidelio kiekio kanapių dekriminalizavimo.
Komiteto pirmininkas socialdemokratas Julius Sabatauskas šią savaitę BNS teigė tiesiog taisantis projektą, kad visi komitete esantys dokumentai būtų parengti toliau svarstyti Seime, jeigu būtų toks poreikis.
J. Sabatauskas BNS aiškino, kad siūlo tik su teisėkūros technika susijusius pakeitimus.
„Mano siūlymas yra (registruotas – BNS) atsižvelgus į tai, kad per laiką nuo projekto registravimo buvo priimtos kelios kitos Administracinių nusižengimų kodekso pataisos ir tai, kas buvo šitame projekte, straipsnių numeriai jau yra pasikeitę“, – sakė parlamentaras.
Minimas projektas TTK yra įstrigęs nuo 2023 metų balandžio, kai Seimas grąžino jį komitetui.
Taip padaryta Seimo Etikos ir procedūrų komisijai konstatavus, kad svarstant projektą plenarinių posėdžių salėje buvo pažeista procedūra.
Dar 2022 metais Seimas per svarstymo procedūrą vieno balso persvara buvo pritaręs minimoms Administracinių nusižengimų kodekso (ANK) pataisoms.
Jos numato, kad neteisėtas nedidelio kiekio kanapių, kanapių aliejaus, dervos, ekstraktų ar tinktūrų gaminimas, perdirbimas, įgijimas, laikymas, gabenimas ar siuntimas be tikslo platinti užtrauktų įspėjimą arba baudą nuo 50 iki 300 eurų.
300–1000 eurų dydžio baudos grėstų už pakartotiną nusižengimą.
Tačiau Seimo Etikos ir procedūrų komisija konstatavo, kad projektui nebuvo laiku užsakytas ekspertinis vertinimas, ir dėl to konstatavo pažeidimą.
Taip pat per svarstymą Seimo salėje tuo metu pritrūko balsų pritarti Baudžiamojo kodekso pakeitimą, kad baudžiamoji atsakomybė netaikoma tiems, kas turėjo, laikė, gabeno nedidelį kiekį kanapių ir jų produktų neturėdami tikslo šių kvaišalų platinti.
Šiuo metu už disponavimą nedideliu kiekiu bet kokių narkotinių medžiagų gresia baudžiamoji atsakomybė.
Siekis dekriminalizuoti kai kurių narkotinių medžiagų įsigijimą ir turėjimą nėra pirmas Seime. 2021 metų lapkritį atmesta iniciatyva baudžiamosios atsakomybės netaikyti už visų rūšių nedidelio kiekio narkotiką turėjimą be tikslo juos platinti.
„Valstiečių“ Seimas yra patvirtinęs tuometinio sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos vadovautos Sveikatos apsaugos ministerijos rengtą Valstybinę narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės ir vartojimo prevencijos 2018–2028 metams programą, kur irgi įrašytas siekis dekriminalizuoti mažiau pavojingas su narkotikų vartojimu susijusias veikas, už jas numatant administracinę atsakomybę.
2018 metais Seimas du kartus atmetė pataisas dėl nedidelio kiekio narkotinių medžiagų turėjimo dekriminalizavimo.
Naujausi komentarai