Pereiti į pagrindinį turinį

Litras mėlynių – 14 eurų: kas turi pinigų, nusiperka, o kas neturi – tik pasižiūri?

2022-07-16 15:24
DMN inf.

Turgavietėse pasirodė miško gėrybės, kurios vėlavo beveik mėnesį. Pavyzdžiui, litras mėlynių dabar kainuoja šešis eurus, o kilogramas voveraičių – penkiolika, pasakojama LNK reportaže.

T. Raginos nuotr.

Skirtingose turgavietėse kainos skiriasi. Kaune mažiausia mėlynių kaina – keturi eurai už litrą, o didžiausia – dešimt eurų. Pirkėjai sako, kad matė mėlynių ir už keturiolika eurų. Pernai tokiu metu uogos kainavo apie tris eurus.

„Kas turi pinigų – nusiperka, o kas neturi – tik pasižiūri“, – sakė miesto gyventojas.

Uogautojai sako, kad kainos didelės, nes pirmosios mėlynės noksta sunkiai, o vėlavimas išaugino paklausą.

„Pradžioje sunku, nes labai daug žalių. Šukomis nepašukuosi, reikia rinkti po vieną. Bus daug, nes yra labai daug žalių“, – kalbėjo uogų prekeivė.

Esant aukštoms kainoms pirkėjai mėgaujasi nedideliais kiekiais.

„Perka nuo 100 gramų iki pusės kilogramo“, – sakė kita pardavėja.

Visgi nors ir nepigu, bet mėlynes valgyti naudinga. Mokslininkai, tyrinėję vietas, kur auga mėlynės, sako, kad mikrobiologinės taršos ant šių uogų nenustatoma. Ši miško uoga naudinga ne tik dėl to, kad lėtina senėjimo procesus.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

„Jos pasižymi priešuždegiminiu poveikiu. Mūsų tyrimuose buvo nustatyta, kad jos slopina nepageidaujamų mikroorganizmų augimą bei nekenkia gerųjų bakterijų augimui mūsų žarnyne“, – kalbėjo KTU maisto instituto mokslo darbuotojas Antanas Šarkinas.

Niekas už pigiau ir nenori rinkti, nes miškuose kanda uodai, darbas yra sunkus.

Mėlynė pasižymi ir priešvėžinėmis savybėmis.

„Antocianinai turi antioksidacinį poveikį“, – tęsė A. Šarkinas.

Voveraičių kainos turgavietėse beveik nesiskiria, kilogramas – apie penkiolika eurų. Pirkėjai sako suprantantys, kad jas surinkti yra didelis darbas, tad ir mokėti daugiau problemos nemato.

„Labai daug vargo reikia surinkti. Reikia žinoti laiką, vietą. Taip pat nuobodu, labai negreitai renkasi, uodai kanda“, – kalbėjo pirkėjas.

Prekybininkai daug vilčių, kad smarkiai keistųsi miško gėrybių kainos nesuteikia.

„Niekas už pigiau ir nenori rinkti, nes miškuose kanda uodai, darbas yra sunkus. Nemanau, kad bus didelis kainos kritimas“, – sakė prekybininkas.

Uogautojai sako, kad sparčiau miško gėrybės noktų, jeigu būtų drėgna ir šilta. Visgi, jei susiruošite į mišką patys, voveraičių jau, greičiausiai, samanose nerasite. Dabar jos auga aikštelėse, įvairiuose takeliuose – ten, kur kieta.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų