Ministras: ar išlaikėme „Velykų egzaminą“, pamatysime po daugiau nei savaitės

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, kad pirmuosius rezultatus, kaip Lietuvoje šventinį savaitgalį buvo laikomasi karantino sąlygų, bus galima pamatyti maždaug po savaitės nuo jo pabaigos.

„Sužinosime, ar egzaminą išlaikėme ar ne, praėjus maždaug savaitei, kada praeina pagrindinis inkubacinis laikotarpis, kuomet pasireiškia pirmieji ligos simptomai. Jei matysime augantį užsikrėtusiųjų skaičių, didesnį skaičių pacientų, patenkančių į gydymo įstaigas, tai reiškia, kad egzamino neišlaikėm“, – spaudos konferencijoje penktadienį teigė A. Veryga.

Ministras jau anksčiau yra sakęs, kad nuo šių rezultatų priklausys, ar karantino sąlygos bus griežtinamos, ar švelninamos.

A. Veryga taip pat ragina „nesusigundyti“ ir „neužkibti ant kabliuko“, vertinant internete platinamą medžiagą su datomis, kada konkretiems verslo sektoriams galėtų būti švelninamos karantino sąlygos.

„Tai preliminarūs siūlymai, kaip galbūt galėtų būti, jie nėra priimti, dėl dalies siūlymų tikrai nesutinka infektologai, epidemiologai. Logika, kas pirmiausia galėtų būti atlaisvinta, tai tokios sritys, kur nesusikurtų galimybė žmonėms papildomai būriuotis, susirinkti į dideles grupes, kad nebūtų ilgo asmens kontakto, nesant galimybės išlaikyti dviejų metrų distancijos“, – kalbėjo ministras.

„Šventės ir pramogos nėra ta būtinoji paslaugų kategorija, kurią pirmiausia būtų ruošiamasi atlaisvinti“, – pridūrė jis.

Premjeras Saulius Skvernelis penktadienį interviu BNS sakė, kad Vyriausybė kitą savaitę planuoja paskelbti preliminarų keturių dalių planą, kada laipsniškai gali būti švelninami karantino ribojimai, jei situacija dėl koronaviruso plitimo išliks stabili.

Pasak jo, po Velykų trečiadienio posėdyje Ministrų kabinetas gali paskelbti apie dalinį atlaisvinimą prekybos ir paslaugų sektoriuje.

Antras etapas apimtų lauko kavines, sporto, sveikatinimo paslaugas, trečiasis – vaikų darželius ir mokyklas, o tolimoje ateityje svarstomas ir masinių renginių ribojimų švelninimas.

Kaip teigia A. Veryga, atlaisvinus vieną sritį, situacija butų dvi savaites stebima.

„Būtų žiūrima, ar nesikeičia susirgusiųjų skaičius, ar nedaugėja nustatytų atvejų skaičius. Ir tik pamačius, kad situacija neblogėja, tada būtų apsisprendžiama dėl kitų palengvinimų. Logika tokia“, – sakė jis.

Siekiant sulėtinti koronaviruso plitimą, Lietuvoje karantinas įvestas kovo 16 dieną. Jis tęsis iki balandžio 27 dienos.NAUJAUSI KOMENTARAI

Verygai

Verygai portretas
NAUJAS BŪDAS KOVOTI SU ALKOHOLIZMU....Taigi, viena moteris pasiskundė draugei, kad jos vyras iš butelio neišlenda...O toji ir sako: kai jis girtas namo tai nusimauk kelnaites ir atsistok DOGSTYLE......Ji taip ir padarė...Sekančią dieną jos vyras pasirodė darbe blaivus..Kolegos stebisi - kas atsitiko. O jis sako: Supranti pareinu namo o mane pasitinka ateivis iš kitos planetos. Didžiūlė galva, viena akis . Burna skersai , baisiais storos lūpos. Kojos auga tiesiai iš galvos, BET svarbiausia su mano žmonos šliurėmis..Jau blogai , vaidentis pradėjo. Todėl mečiau gerti......
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių