Ministrė: ikimokyklinio ir pradinio ugdymo pedagogus tikimasi paskiepyti per vasarį

Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo pedagogus tikimasi paskiepyti per vasario mėnesį, sako švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

„Mūsų visų tikslas kuo greičiau paskiepyti mokytojus ir aš tikiu, kad vasario mėnesį, jeigu nieks nesikeis, visgi paskiepysime ikimokyklinio ir pradinių klasių mokytojus“, – ketvirtadienį per susitikimą su opozicine Socialdemokratų partijos frakcija sakė J. Šiugždinienė.

Klausiama, ar esama planų paskiepyti abiturientus, J. Šiugždinienė teigė, kad prioritetinė grupė visų pirma yra mokytojai, o dėl abiturientų tikimasi, kad sumažėjus bendram sergamumui jie galės grįžti į klases.

„Yra du svarbūs faktoriai, atvejų skaičius, jei jis mažėja daugiau nei 200, mes galime priimti tam tikrus sprendimus ir mėginti mišriu būdu sugrąžinti abiturientus į mokyklą, antras momentas vakcinos, čia sunkiau pasakyti, nes aš tikrai negaliu garantuoti, kad mes juos labai greitu metu paskiepysime, nes mes visi žinome, kokia yra situacija ir ji labai kintanti“, – kalbėjo ministrė.

„Mokytojai yra prioritetinė grupė ir mes stengsimės, kiek leis galimybės ir kiek efektyvus bus vakcinų gavimas, mokytojus paskiepyti“, – pažymėjo J. Šiugždinienė.

Anot jos, padėti abiturientams pasiruošti brados egzaminams yra planuojamos nuotolinės konsultacijos, bus ruošiamos vaizdo pamokos, o situacijai pagerėjus konsultacijos galės būti rengiamos gyvai.

„Abiturientams planuojame nuotolines konsultacijas, šiandien dar vienas susitikimas su universitetais, kad jie pritaikytų savo konsultacijas padėti mokiniams pasiruošti brandos egzaminams. Jeigu bus geresnė situacija, galėsime organizuoti ir gyvas papildomas konsultacijas gegužės-birželio mėnesiais,  planuojame ir videopamokas nufilmuoti, tariamės su dalykininkais, ieškome visų būdų, kaip padėti abiturientams“, – kalbėjo ministrė.

Apie galimybę nuo koronoviruso paskiepyti abiturientus trečiadienį užsiminė prezidento Gitano Nausėdos patarėja Jolanta Karpavičienė.

„Buvo atkreiptas dėmesys į tai, kad labai svarbi mokinių grupė, kuri taip pat galėtų būti prioritetine planuojant vakcinavimą, tai yra baigiamųjų klasių mokiniai, kurie laikys valstybinius brandos egzaminus“, – po prezidento susitikimo su švietimo ministre teigė patarėja.

Didesnė dalis moksleivių, išskyrus pradinukus, į nuotolinį ar mišrų mokymą perėjo nuo pernai lapkričio 7-osios, įvedus antrąjį karantiną. Nuo gruodžio vidurio priėmus sugriežtinimus, pereita prie visuotinio nuotolinio mokymo, pradinukai išleisti atostogų, o nuo sausio taip pat mokosi tik nuotoliniu būdu. Nuotolinis mokymas buvo įvestas ir per pirmąjį karantiną pernai pavasarį.NAUJAUSI KOMENTARAI

X

X portretas
Mokitojis sliepina per prievarta
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių