Čia Švietimo ir mokslo ministerija jau ketvirtus metus organizuoja lietuvių kalbos ir kultūros stovyklą Rusijos Šiaurės ir Sibiro lietuvių vaikams ir jaunimui. Kasmet joje dalyvauja apie 25-30 lietuvių kilmės vaikų. Trečiadienį stovyklautojai iš švietimo ir mokslo ministrės rankų gavo pažymėjimus, liudijančius, kad stovyklos dalyviai mokėsi lietuvių kalbos, istorijos, geografijos, lietuvių liaudies šokių ir tradicinių patiekalų gamybos.
„Džiaugiuosi, kad Lietuvoje gerai jaučiatės, kad galėjote čia ne tik pailsėti, bet ir išmokti lietuvių kalbos, susipažinti su kultūra ir istorija. Tikiuosi, kad žinią apie Lietuvą, čia įgytas žinias ir patirtį nuvešite į Rusiją, pasidalinsite su savo draugais“, - stovyklautojams sakė ministrė A. Pitrėnienė.
Švietimo ir mokslo ministrė klausinėjo stovyklautojų, ar jiems patiko Lietuva, pati stovyklą, ką jie čia veikė. Vaikai pripažino, kad kalbėti lietuviškai jiems sunku, bet pagyrė juos mokiusią mokytoją, pasakojo Valstybės dieną giedoję Tautišką giesmę.
„Visų stovyklautojų vardu dėkoju už galimybę atvažiuoti į stovyklą – Lietuva labai graži ir svetinga šalis. Norėtųsi, kad užaugę vaikai kuo dažniau atvažiuotų į Lietuvą, geriau išmoktų lietuvių kalbą ir niekada nepamirštų, kaip šiltai jie čia buvo priimti. Be to, šakotis ir cepelinai – labai skanu, mus labai skaniai čia maitino“, - Lietuvą ir maistą gyrė sūnų ir dukrą į stovyklą atlydėjusi motina Ana.
Švietimo ir mokslo ministerija stovyklą remia siekdama, kad tai taptų tradicija, padedančia Rusijos kraštuose gyvenantiems lietuviams mokytis lietuvių kalbos, išsaugoti tautinę kultūrą, palaikyti ir stiprinti ryšius su Lietuva.
Stovykla Alantoje – viena iš trijų, tradicinėmis tampančių Švietimo ir mokslo ministerijos remiamų stovyklų užsienio lietuvių vaikams. Liepos viduryje antrus metus Rumšiškėse rengiama stovykla sukvies lietuvaičius iš viso pasaulio statyti miuziklo. Rugpjūčio mėnesį į kūrybinę stovyklą pajūryje bus pakviesti Karaliaučiaus srityje gyvenančių lietuvių vaikai.
Naujausi komentarai