Pereiti į pagrindinį turinį

M.Mažvydo bibliotekos finansiniai fokusai

2009-07-09 23:59

Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, užuot pagal paskirtį panaudojusi iš Billo ir Melindos Gatesų fondo gautus per 5 mln. JAV dolerių, padėjo juos į banką ir gavo palūkanų.

Tai nustatė Valstybės kontrolė (VK), atlikusi Kultūros ministerijos ir jai pavaldžių įstaigų praėjusių metų finansinį auditą. Šią ataskaitą VK darbuotojai vakar pristatė Audito komitete.

Projektą "Bibliotekos pažangai" auditoriai pavadino keistu.

Vykdant šį projektą buvo pasirašytas trišalis Kultūros ministerijos, Lietuvos nacionalinės M.Mažvydo bibliotekos ir Gatesų fondo susitarimas dėl projekto finansavimo. Numatyta, kad projektas truks trejus su puse metų, o lėšas bibliotekoms kompiuterizuoti skirs Lietuvos valstybė bei savivaldybės (23,8 mln. litų) ir Gatesų fondas (36 mln. litų).

Anot VK, pernai Kultūros ministerija vietoj planuotų 4,5 mln. skyrė 6,3 mln. litų.

"Kultūros ministerija biudžeto asignavimus skyrė gerokai didesne dalimi, negu buvo numatyta pagal sutartį. Biblioteka panaudojo tik valstybės skirtas lėšas. 5 mln. dolerių (apie 11 mln. litų) biblioteka pasidėjo į banką ir gavo palūkanų", – sakė VK 5-ojo audito departamento direktorė Daiva Bakutienė.

VK ataskaitoje teigiama, kad projekto vadovas Kęstutis Juškevičius paaiškino, jog dalis lėšų liko nepanaudotos, nes privati bendrovė neįvykdė įsipareigojimų.

Be to, anot auditorių, M.Mažvydo biblioteka nesugebėjo panaudoti ir gautų 6,3 mln. litų. Beveik 0,5 mln. litų biblioteka kai kurioms privačioms organizacijoms avansu sumokėjo už nepadarytus darbus.

VK padarė išvadą, jog Kultūros ministerija neužtikrino, kad biudžeto lėšos būtų panaudotos tinkamai, neužtikrino iš fondo gautų lėšų panaudojimo ir kad būtų grąžinti nepanaudoti biudžeto asignavimai, sudarė sąlygas Nacionalinei bibliotekai gauti palūkanas iš fondo lėšų, laikomų banke, nekontroliavo avansinių mokėjimų ateinančių metų išlaidoms dengti.

Projekto "Bibliotekos pažangai" tikslas – stiprinant ir panaudojant viešųjų bibliotekų pajėgumuą pasiekti, kad informacinės technologijos taptų prieinamesnės Lietuvos gyventojams, ypač kaimiškose vietovėse.

Per artimiausius trejus metus dauguma šalies viešųjų bibliotekų turėtų pradėti teikti viešas ir nemokamas interneto paslaugas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų