Nuo ketvirtadienio įsigaliojus 15 eurų dydžio neformalaus ugdymo krepšeliui, užregistruota daugiau nei 21 tūkst. mokinių, kurių lankomus būrelius finansuos valstybė.
Taip pat jau užregistruotos 1568 programos, kurioms krepšelis galės būti panaudojamas, registracija vyksta toliau, pranešė Švietimo ir mokslo ministerija.
Valstybė tikisi, kad tikslinis finansavimas būreliams padidins popamokinės veiklos įvairovę ir prieinamumą, priartins juos prie vaiko gyvenamosios vietos ir pritrauks 20 proc. daugiau vaikų į neformaliojo ugdymo užsiėmimus.
Kaip anksčiau BNS sakė švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė, įvedus neformalaus ugdymo krepšelį, mažinti kainų būreliai nebus įpareigoti, tačiau nuleisti kainas, tikimasi, paskatins rinka.
„Rinka yra visagalė: jei tėvai neprotestuos prieš kainos nepasikeitimą atsiradus krepšeliui, tai taip ir liks (...). Jei atsinešame savo 15 eurų, vadinasi, mokame jums mažiau 15 eurų. Jei nesutinka mažinti, praktiškai kito kelio nėra, reikia atsiimti vaikus. Ir tada įstaigos vadovas bus priverstas nusileisti ir paklausyti klientų“, - sakė ministrė.
Ne visos neformaliojo vaikų švietimo veiklos galės gauti valstybės finansavimą. Jis neskiriamas bendrojo ugdymo mokyklų būreliams apmokėti, taip pat ugdymui pagal formalų švietimą papildančio ugdymo programas muzikos, meno, sporto mokyklose.
Neformaliojo vaikų švietimo programų, kurioms skiriamas valstybės finansavimas, sąrašai skelbiami kiekvienos savivaldybės interneto svetainėje.
Vaikai ir tėvai, pasirinkę vieną iš paskelbtų programų, turi atvykti į nurodytą vietą ir pasirašyti sutartį su programos vykdytoju, kad būtų apmokėtas jų dalyvavimas pasirinktame būrelyje, kurį jie galės lankyti ne mažiau kaip 2 valandas per savaitę, informuoja ministerija.
Šiuo metu neformaliose švietimo veiklose dalyvauja 28,4 proc. visų mokyklinio amžiaus vaikų.
Neformaliojo vaikų švietimo krepšeliui iš valstybės biudžeto šiems metams skirta 3 mln. 240 tūkst. eurų.
Naujausi komentarai