Šiais metais Rugsėjo 1-oji bus šeštadienį, todėl pačios mokyklos turėtų pasirinkti, kada rengti mokslo metų pradžios šventę.
Jos šventę gali rengti šeštadienį arba pirmadienį, rugsėjo 3 dieną, pranešė Švietimo ir mokslo ministerija.
Tačiau švietimo ir mokslo viceministras Vaidas Bacys sako, kad, ministerijos nuomone, palankesnė diena būtų šeštadienis, nes daugiau tėvų galėtų apsilankyti mokyklose.
"Nors mokyklos dėl mokslo metų pradžios šventės gali apsispręsti pačios, manytume, kad poilsio diena daugumai mokinių tėvų yra palankesnė.
Daugiau jų galėtų apsilankyti savo vaikų mokyklose, geriau susipažintų su mokykla, pabendrautų su mokytojais", – pranešime spaudai sakė V.Bacys.
Mokytojams, dirbsiantiems šeštadienį, turės būti apmokama už darbą poilsio dieną.
Mokėjimą už darbą poilsio dienomis reglamentuoja Darbo kodeksas. Darbuotojo pageidavimu, ši diena taip pat gali būti kompensuojama suteikiant jam kitą poilsio dieną arba tą dieną pridedant prie kasmetinių atostogų.
Rugsėjo 1-oji, Mokslo ir žinių diena, yra paskelbta Atmintinų dienų įstatymu.
Naujausi komentarai