Tačiau Darius Žvironas tvirtina, kad Vyriausybinės komisijos, tikrinančios nacionaliniam saugumui svarbius sandorius, išvada greičiausiai bus neigiama ir sutartis su „Nuctech Warsaw“ nebus pasirašyta, todėl teks skelbti naują konkursą.
„Dabar kaip ir turime viešojo pirkimo nugalėtoją, žinoma, laukiame – šią ar kitą savaitę greičiausiai bus priimtas sprendimas, ar mūsų aparatą bus galima pirkti iš Kinijos gamintojo“, – interviu BNS sakė D. Žvironas.
Premjerės atstovė Rasa Jakilaitienė BNS pranešė, kad komisija savo išvadą turėtų paskelbti ketvirtadienį.
„Jei šalies politika eina saugumo orientacijos kryptimi, manau, kad tada rentgeno aparato (iš „Nuctech Warsaw“ – BNS) negalėsime nusipirkti ir pirkimas bus pakartotas“, – sakė departamento vadovas.
Jei šalies politika eina saugumo orientacijos kryptimi, manau, kad tada rentgeno aparato negalėsime nusipirkti.
Pasak D. Žvirono, konkurse dalyvavo dvi įmonės, tačiau tik „Nuctech Warsaw“ pasiūlymas atitiko konkurso sąlygas, todėl faktiškai buvo renkamasi iš vieno tiekėjo.
„Iš esmės mes nelabai ir turėjome pasiūlymų. Dvi įmonės pateikė pasiūlymą ir būtent šitas produktas visiškai atitiko reikalavimus. Kitas, jeigu neklystu, netgi neatitiko reikalavimų, ne dėl to, kad buvo geresnis ar blogesnis, bet tiesiog neatitiko konkurso sąlygų“, – sakė D. Žvironas.
Pasak jo, alternatyvų kiniškiems rentgeno aparatams yra, tarp jų – Prancūzijos ar JAV įmonių.
Premjerė Ingrida Šimonytė praėjusią savaitę sakė, jog rentgeno aparatas Kenos pasienio punkte turi atsirasti kuo greičiau.
Vyriausybinė komisija vasarį nutarė, kad „Nuctech“ neatitinka nacionalinio saugumo kriterijų, todėl negali įrengti rentgeno sistemų Lietuvos oro uostuose.
Pati „Nuctech“ tvirtino nesuprantanti komisijos sprendimo pagrindų bei pabrėžė, kad jos įranga gaminama Varšuvoje, „laikantis griežčiausių taikomų ES ir nacionalinių veiklos ir saugos standartų“.
JAV laikraštis „Wall Street Journal“ pernai birželį pranešė, kad Jungtinių Valstijų agentūros ėmėsi aktyvios kampanijos prieš „Nuctech“ veiklą Europoje.
Kritikai sako, kad „Nuctech“ mažų kainų strategija leidžia kelti prielaidas, jog įmonė veikia ne komerciniais pagrindais, o siekia užsitikrinti strateginės infrastruktūros kontrolę.
Portalas lrt.lt gegužę skelbė, jog Lietuva negali efektyviai užkirsti kelio baltarusiškų cigarečių kontrabandai, nes traukinių ešelonai šalyje išvengia rentgeno patikros. Įrenginys sugedo dar 2016 metais, o naujas neįsigytas.
Naujausi komentarai