- Klaipeda.diena.lt inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
-
Lietuvos narystės NATO dešimtmetis pažymėtas bėgimu
-
Lietuvos narystės NATO dešimtmetis pažymėtas bėgimu
-
Lietuvos narystės NATO dešimtmetis pažymėtas bėgimu
-
Lietuvos narystės NATO dešimtmetis pažymėtas bėgimu
-
Lietuvos narystės NATO dešimtmetis pažymėtas bėgimu
-
Lietuvos narystės NATO dešimtmetis pažymėtas bėgimu
Pažymint Lietuvos narystės NATO ir NATO oro policijos misijos dešimtmetį, šiandien Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose vyko neeilinis kariuomenės ir visuomenės bėgimas naikintuvų kilimo-tūpimo taku „Runway Run 2014“. Bėgimo pradžią praskrisdami paskelbė du JAV karinių oro pajėgų naikintuvai F-15C „Eagle“.
„Kaip mūsų kariai vieningai tarnauja NATO tarptautinėse operacijose ir pratybose, taip jūs, kariuomenė ir visuomenė, vieningai įveikėte šį pakilimo taką kartu su Aljanso partneriais. Galime džiaugtis, kad Baltijos valstybių oro erdvę saugo tokios vieningos oro pajėgos“, – po bėgimo sakė krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.
Šventiniame garbės bėgime dalyvavo apie 1 tūkst. karių ir civilių. Bėgikus sparno moju pasveikino Lietuvos karinių oro pajėgų lėktuvas C-27J „Spartan“.
Šiuo metu NATO oro policijos misiją atliekančio JAV kontingento vado pavaduotojas pulkininkas leitenantas Markas Sadleris (Mark Sadler) džiaugėsi galimybe pažymėti tokią svarbią datą bėgant pakilimo taku. „Džiugu, kad šią svarbią Lietuvai datą mes galime čia būti ir kartu su visais, kariais ir civiliais, stiprinti bendradarbiavimą tokiu tikrai neįprastu, tačiau įspūdingu keliu“, – Lietuvos narystės NATO dešimtmečio proga sveikindamas visus susirinkusius sakė plk. ltn. M. Sadleris.
Po bėgimo renginio dalyviai ir svečiai turėjo galimybę iš arčiau apžiūrėti Lietuvos ir JAV karinių oro pajėgų orlaivių ir lengvosios ginkluotės ekspoziciją. Visus dalyvius džiugino Karinių oro pajėgų orkestro atliekama muzika.
Bėgime kartu su kariais iš įvairių Lietuvos kariuomenės dalinių ir civiliais taip pat bėgo Estijos, Latvijos ir JAV kontingento kariai. Į renginį atvyko ir Karinių oro pajėgų vadas generolas majoras Edvardas Mažeikis, Latvijos, Turkijos ir Vengrijos ambasadoriai Lietuvai, Čekijos gynybos atašė ir kt.
Nuo pat pirmos narystės NATO dienos Lietuvos, Latvijos ir Estijos oro erdvę pradėjo saugoti NATO šalys į NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse atsiųsdamos savo karius ir naikintuvus. Per dešimt metų jau 14 NATO sąjungininkų 34 kartus rotuodamiesi patruliavo Baltijos šalių oro erdvėje, kad būtų užtikrintas mūsų saugumas. Mūsų sąjungininkai operatyviai reaguoja į saugumo situacijos pokyčius. Šiuo metu NATO oro policijos misijoje budintys JAV karinių oro pajėgų kariai atsiuntė papildomus 6 naikintuvus, apie papildomų pajėgų atsiuntimą pranešė Danija, Jungtinė Karalystė, Prancūzija. Lietuva yra pasiruošusi suteikti visą reikiamą priimančiosios šalies pagalbą atvykstančioms sąjungininkų pajėgoms, jei to prireiktų.
Per dešimt metų į Šiaulių oro uostą buvo investuota beveik 130 mln. litų NATO ir apie 12 mln. litų valstybės biudžeto lėšų. Šios lėšos skirtos ne tik tam, kad būtų galima sėkmingai vykdyti NATO oro policijos misiją, bet ir tam, kad reikalui esant, būtų galima panaudoti Šiaulius NATO karinei paramai priimti.
Didžiausias turtas Šiaulių oro bazėje – patyręs personalas. Sukaupta patirtis unikali net tarp NATO šalių, nes apima gebėjimą priimti skirtingų tipų naikintuvus ir kitus orlaivius iš skirtingų NATO šalių ir partnerių. Per dešimt metų NATO oro policijos misijoje dalyvavo 35 karių rotacijos iš 14 NATO šalių. Tai didžiulis Lietuvos karinių oro pajėgų ir apskritai Lietuvos kariuomenės pasiekimas. Krizės atveju Šiauliai būtų vienas iš pagrindinių taškų, į kurį atvyktų NATO pajėgos. Aviacijos bazės specialistai tam puikiai pasirengė užtikrindami paramą NATO oro policijos misijai 24 valandas per parą ir 7 dienas per savaitę.
Kovo 29-ąją minėsime Lietuvos narystės NATO dešimtmetį. Mūsų šalis šio stipriausio pasaulyje gynybinio aljanso nare tapo 2004 m. kovo 29 d., Vašingtone (JAV) deponavus Šiaurės Atlanto sutarties ratifikavimo raštus. Narystė NATO yra Lietuvos saugumo politikos pagrindas. Būdami NATO nare mes esame kolektyvinio saugumo sistemos, kurioje pabrėžiamas sąjungininkų solidarumas, kolektyvinės gynybos garantijos, įsipareigojimas vieni kitiems, dalis. Būdama NATO nare, šiandien Lietuvos kariuomenė yra ir daugiau nei du milijonus karių turinčių NATO pajėgų dalis, pasirengusi ginti šalį kartu su visa tauta ir sąjungininkais.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Gelbėtojai ruošiasi vasaros sezonui
Ruošiantis vasaros sezonui, visą kovo mėnesį vyksta būsimų gelbėtojų registracija. Kol kas užsiregistravo dvi dešimtys pretendentų, daugiausia – vaikinai. Iki starto – birželio 1-osios tikimasi sulaukti ir apmokyti 70 gelb...
-
„Laivelis“ laukia paskutinio reiso
Beveik prieš 15 metų Atgimimo aikštėje atsiradęs „Laivelis“ pamažu ruošiamas išplukdymui. Atsižvelgiant į oro sąlygas, tą padaryti planuojama balandžio viduryje. Iki tol klaipėdiečiai skatinami išreik&s...
-
Kruizinis sezonas Klaipėdoje susitraukė2
Iki kruizinių laivų sezono Klaipėdoje likus mažiau nei mėnesiui, į uostamiestį ketinusių atvykti laivų sąrašas susitraukė beveik per pusę, nei buvo skelbta metų pradžioje, o paties sezono laikas sutrumpėjo mėnesiu. Klaipėdos turizmo inf...
-
Vilniuje prasideda Baltijos karinė konferencija, bus aptariama gynyba bei saugumas
Sostinės rotušėje ketvirtadienį prasideda dvi dienas truksianti tarptautinė Baltijos karinė konferencija. ...
-
VSAT: pasienyje su Baltarusija apgręžta 18 neteisėtų migrantų
Pasienyje su Baltarusija praėjusią parą apgręžta 18 neteisėtų migrantų, ketvirtadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT). ...
-
Konstantinopolio patriarchas Baltramiejus I Vilniuje pagerbs Holokausto aukų atminimą2
Konstantinopolio patriarchas Baltramiejus I Vilniuje pagerbs Lietuvos Holokausto aukų atminimą. ...
-
Kovo 23-ioji Lietuvoje ir pasaulyje
Kovo 23-oji, ketvirtadienis, 12 savaitė. ...
-
Teisingumo ministrė nepateisinamu vadina A. Belickaitės sprendimą įsidarbinti LTG5
Laisvės partijos narė teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska nepateisinamu vadina ekonomikos ir inovacijų viceministro Vinco Jurgučio sutuoktinės Agnės Belickaitės sprendimą įsidarbinti „Lietuvos geležinkelių“ (LTG) grupės korporatyvi...
-
Lietuvos populiacija mažėja: kaip spręsti šią problemą?14
Lietuvos socialinių tyrimų centras teigia, kad Lietuvoje 2050 metais gali gyventi 3 mln. žmonių, tačiau tam būtina jau dabar imtis demografinės politikos priemonių ir nebijoti įsileisti imigrantų. Teigiama, kad Lietuva kasmet praranda 12–15 t...
-
Į Lietuvą atvyko apie 150 Portugalijos kariuomenės rotacinių pajėgų karių4
Trečiadienį į Lietuvą atvyko Portugalijos kariuomenės rotacinių pajėgų pamaina, pranešė Lietuvos kariuomenė. ...