Politika
Naujų mokesčių nereikia
Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų nariai Seimo Pirmininkui ir naujai išrinktiems parlamentarams sakė nenorį naujų mokesčių. Įstatymų negalima keisti kas savaitę, o jų turinys turi labiau skatinti smulkiojo ir vidutinio verslo vystymą.
Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų vadovai į susitikimą pakvietė Seimo Pirmininką Artūrą Paulauską ir Klaipėdos bei Tauragės apskrityse naujai išrinktus Seimo narius. Vakarų Lietuvos verslo ir politikos įžymybės kalbėjo apie naujojo Seimo ir Vyriausybės darbą, jų įtaką verslo vystymuisi.
Uostamiesčio verslininkai akcentavo, kad sostinės valdininkams iki šiol neretai tenka įrodinėti, kad Lietuva - jūrinė ir tranzito valstybė. Įstatymai dar neskatina jūrinio verslo vystymo, kai kurie naujai priimti įstatymai užtikrina monopolijų teises, bet žlugdo smulkųjį ir vidutinį verslą.
Seimo Pirmininkas A.Paulauskas teigė, kad naujasis Seimas dirbs pagal griežtesnes taisykles. Priimtas įstatymas arba jo pataisa negalės būti keičiama mažiausiai 6 mėnesius, o įstatymai bus priiminėjami, jeigu posėdžių salėje bus ne mažiau kaip 71 parlamentaras.
Uostamiesčio verslininkai įtariai vertino Premjero Algirdo Brazausko norą didinti kai kuriuos mokesčius ir perskirstomą biudžeto dalį. Tokie žingsniai gali stabdyti šalies ekonomikos plėtrą, o tai skaudžiai atsilieps daugeliui gyventojų.
Meras Rimantas Taraškevičius priminė, kad praėjusios kadencijos Seime klaipėdiečiai dirbo labai aktyviai ir vaisingai, daug naudos davė Jūrinių reikalų komisija. Jis išreiškė viltį, kad geri savivaldybės ir Seimo narių santykiai padės uostamiesčio plėtrai.
Naujausi komentarai