Pereiti į pagrindinį turinį

Nepilnamečius saugantis įstatymas: Seimas vėl stebina Europą (papildyta)

Nepilnamečius saugantis įstatymas: Seimas vėl stebina Europą (papildyta)
Nepilnamečius saugantis įstatymas: Seimas vėl stebina Europą (papildyta) / Andriaus Ufarto (BFL) nuotr.

Ketvirtadienį Seimas nubalsavo, kad skandalą Europoje sukėlusios nuostatos būtų sugrąžintos į Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamos viešosios informacijos poveikio įstatymą.

Parlamentarai pritarė kolegos Gintaro Songailos pasiūlymui į įstatymą vėl įrašyti nuostatas, kuriomis draudžiama vaikams skleisti informaciją, propaguojančią homoseksualius, biseksualius ar poligaminius santykius. Anksčiau šias nuostatas Prezidentės iniciatyva sudaryta darbo grupė buvo išbraukusi iš įstatymo, o vietoj jų pasiūliusi įrašyti draudimą skatinti mažamečių lytinius santykius.

Tačiau ketvirtadienį Seimas pritarė G.Songailos pasiūlymui vėl įtraukti Prezidentės sudarytos darbo grupės bei žmogaus teisių gynėjų sukritikuotas nuostatas į įstatymą. Už šį G.Songailos pasiūlymą balsavo 45 Seimo nariai, 7 pasisakė prieš, o 29 parlamentarai susilaikė.

Netrukus po šio balsavimo įstatymo svarstymas buvo iš karto sustabdytas. Įstatymas grąžinamas svarstyti į Švietimo, mokslo ir kultūros komitetą.

Portalas primena, kad kritišką požiūrį dėl nepilnamečius saugančio įstatymo yra išsakiusios ne tik tarptautinės organizacijos, bet ir Europos Parlamentas (EP).

Pastarasis net yra priėmęs rezoliuciją, kurioje teigiama, kad Lietuvos Seimas, priimdamas įstatymą dėl nepilnamečių apsaugos, padarė klaidą ir ignoravo visuotinai pripažintų europietiškų laisvių ir teisių kontekstą.

Rezoliucija taip pat nurodė, kad Lietuva turi persvarstyti dar neįsigaliojusį įstatymą. Taip pat paragino Pagrindinių teisių agentūrą pateikti savo nuomonę apie šį įstatymą bei jo pakeitimus.

Tiesa, Lietuvos parlamentaras netruko į šį EP žingsnį sureaguoti. Lapkričio pradžioje Seimas priėmė rezoliuciją, kuria paragino Vyriausybę pateikti Europos Bendrijų Teisingumo Teismui ieškinį, kad šis paskelbtų negaliojančia EP priimtą rezoliuciją. Vyriausybė atsisakė tokį ieškinį rengti.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų