Tik trumpam sugrįžę į Lietuvą migrantai grįžta namo. Savo namais jau dešimtmetį įvardija Jungtinę Karalystę. Išankstiniais Statistikos departamento duomenimis, šiemet nuo sausio iki rugpjūčio iš Lietuvos išvyko jau 30 tūkst. asmenų, du kartus daugiau nei pernai tuo pačiu metu. 18 tūkst. – Lietuvos piliečiai, pernai tautiečių išvyko pusantro karto mažiau.
„Tai nerimą keliančios tendencijos, nes emigracijos balansas, ypač Lietuvos piliečių, pradėjo prastėti jau prieitais metais“, – pažymėjo ekonomistas Žygimantas Mauricas.
Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:
Emigracijos priežasčių – keletas: daugiau išvyksta iš šalies, nes sumažėjo COVID-19 ribojimų, įtakos turi ir nuotolinis darbas. Ar dirbti iš namų Lietuvoje, ar saulėjote Ispanijoje? Dalį veikia ir geopolitinė situacija, karas, tad užtikrintumo ieškoma užsienyje. Emigruoti tenka ir dėl kainų šuolio.
„Augančios pragyvenimo išlaidos Lietuvoje gali priversti ne vieną, siekiantį save, šeimą išlaikyti asmenį, išvykti“, – akcentavo Vilniaus universiteto docente, sociologė Irma Budginaitė-Mačkinė.
Pragyventi Lietuvoje atrodo kur kas brangiau ir daliai emigrantų, todėl artimiausiu metu grįžti į tėvynę neplanuoja.
Migracija darbuotojų, gyventojų didės.
Kaip ir pernai, taip ir šiemet, laimės svetur dažniau ieško vyrai, tik šiemet išvyksta vyresni, nebe 20–24 metų, o sulaukę 30 ir daugiau metų. Šiemet Lietuvą paliko kone 10 tūkst. moterų ir 20 tūkst. vyrų.
„Šeimos sukūrimas, vaikai Lietuvoje yra vėlesniu laiku nei prieš dešimtmetį, būtent šeimas sukūrę asmenys, vyrai gali būti paskatinti šiuo metu išvykti vyresnio amžiaus“, – sakė I.Budginaitė-Mačkinė.
Emigrantų skaičius didžiausias nuo 2019 m. rugsėjo, bet ekonomistas abejoja, ar tai pabaiga.
„Migracija darbuotojų, gyventojų didės. Matyt, bus rekordiniai kiekvienais metais srautai“, – ne kokią tendenciją pristatė Ž.Mauricas.
Naujausi komentarai