Šeštadienio popietę Zoknius sukrėtė skaudi nelaimė. Kai trylikametė, kirsdama geležinkelyje įrengtą pėsčiųjų perėją galimai nepastabėjo artėjančio traukinio buvo mirtinai traumuota. Tiriama, ar šios nelaimės priežastimi negalėjo tapti neatsargus elgesys naudojantis mobiliuoju telefonu.
Tačiau jau pirmadienį lygiai toje pačioje pėsčiųjų perėjoje keleivinio traukinio vaizdo registratorius užfiksavo kraują stingdantį vaizdą. Gyventojas, panašu, tyčia ir demonstratyviai stojęs prieš traukinį, vos per keletą sekundžių nepakartojo šiurpaus šeštadienio įvykio.
Netoliese matyti dar du šį šiurpų spektaklį stebėję asmenys. Greta jų, galima įžvelgti, stovi vaizdo kamera.
Mašinisto liudijimu, savo gyvybę prieš traukinį pastatęs gyventojas iš tolo ėmė mojuoti, siųsti ženklus, tačiau nuo bėgių nesitraukė, o traukiniui priartėjus vos per keletą metrų, žengė į šalikelę.
Keleivinis traukinys net ir iš anksto panaudojus staigų stabdymą, sustojo tik už kelių šimtų metrų. Traukinio mašinistas taip pat iš anksto panaudojo perspėjamąjį garsinį signalą, tačiau iš vaizdo įrašo matyti, kad iš anksto išvengti susidūrimo nebuvo pagrindinis šio gyventojo tikslas.
Keleivinis traukinys dėl staigaus stabdymo vėlavo keletą minučių, tačiau šįkart kitų nuostolių pavyko išvengti.
„Lietuvos geležinkeliai“ primena, kad prieš artinantis prie geležinkelio būtina prisiminti svarbiausią taisyklę – nieko svarbesnio už savo ir artimųjų gyvybę mes neturime.
2016 metais per 5 mėnesius laikotarpį geležinkelyje žuvo 11 pašalinių asmenų, pernai – 4, šiemet – 2. Šiemet galimai abi žūtis lėmė įprotis naudotis mobiliuoju telefonu einant per bėgius ar šalia jų.
Juk kirsdami automagistralę aklai nepasikliautume likimu, „nesulįstume“ į telefoną ir nesidairydami nenertume per judrią gatvę, o geležinkelio atkarpose pavojus ne ką mažesnis.
Naujausi komentarai