NSGK vadovas: Baltarusijos pasienyje įrengta pusė visos koncertinos, 90 km tvoros

Pasienyje su Baltarusija nutiesta beveik pusė viso numatyto ilgio pjaunamosios vielos – koncertinos, pastatyta 90 km tvoros.

Nepaisant šiuo metu esančio nedidelio atsilikimo nuo grafiko tam tikruose ruožuose, darbus planuojama baigti laiku, BNS sakė Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Laurynas Kasčiūnas.

Komiteto nariai trečiadienį pasienyje surengė išvažiuojamąjį posėdį.

„Lankėmės vietoje, kur yra ir sienos stebėjimo sistemos įdiegtos, ir koncertina nutiesta, ir tvora pastatyta. Taip 2022 metų pabaigoje atrodys visas mūsų pasienis su Baltarusija. Aš tai pavadinčiau vieną moderniausių Europos Sąjungoje sienos apsaugos sistemų“, – BNS sakė L. Kasčiūnas.

Anot jo, šiuo metu visi trys elementai įrengti keturių kilometrų ruože.

NSGK pirmininko duomenimis, pasienyje jau nutiestas 250 km piramidės formos šešių rulonų koncertinos užtvaras, iš viso planuojama jo įrengti 505–510 km.

„Su naujos tvoros elementais ir su atnaujinta tvora turime 90 km. Priminsiu, kad sausio 1 dieną buvo 10 kilometrų rodiklis. Matome labai akivaizdų progresą“, – teigė L. Kasčiūnas.

Su naujos tvoros elementais ir su atnaujinta tvora turime 90 km. Priminsiu, kad sausio 1 dieną buvo 10 kilometrų rodiklis. Matome labai akivaizdų progresą.

Pasak jo, trečiadienį Seimo NSGK nariai išgirdo, kad nėra jokių problemų dėl medžiagų pristatymo, biudžetas neviršijamas, tik atskiruose ruožuose esama nedidelio atsilikimo nuo grafiko.

„Atskiruose ruožuose yra nežymus vėlavimas, bet jis įveikiamas. Šiandien dar kartą paklausėme, ar tikrai rugsėjis yra finalas. Atsakymas buvo, kad tikrai“, – tvirtino komiteto pirmininkas.

Anot jo, statytojai žadėjo padidinti fizinio užtvaro statybos tempą.

„Truputį gamtinės sąlygos, atlydys trukdė, technika klimpo. Bet dabar bus sutelkti dar didesni mobilizaciniai resursai“, – sakė L. Kasčiūnas.

Fizinį užtvarą pasienyje su Baltarusija Lietuva nusprendė įrengti stabdydama neteisėtos migracijos srautą.

LNK reportažas:

Nuo pernai prasidėjusio migrantų iš Artimųjų Rytų bei Afrikos antplūdžio į Lietuvą per Baltarusiją neteisėtai pateko daugiau nei 4,2 tūkst. užsieniečių.

Nuo rugpjūčio pradžios, kai pasieniečiai įgijo teisę neįsileisti draudžiamose vietose iš Baltarusijos einančių migrantų, jų į Lietuvą neįleista beveik 8,4 tūkst. Dalis užsieniečių į šalį patekti bandė ne po vieną kartą.

Vakarų šalys kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija.

Bendras Lietuvos sienos su Baltarusija ilgis yra 679 kilometrai, daugiau nei 100 kilometrų siena eina upių ir ežerų krantais.

Iki rugsėjo 1-osios planuojama daugiau kaip 500 km ruože nutiesti keturių metų aukščio tvorą su koncertina šalia.

Tvoros statybos projektą įgyvendina energetikos grupė „Epso-G“. Jam skirta 152 mln. eurų.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių