Nuspręsta, ką darys su užterštu Alytaus vandeniu

Po gaisro Alytaus padangų perdirbimo gamykloje „Ekologistika“ susikaupęs užterštas vanduo bus valomas ir tada išleistas į Nemuną, nuspręsta penktadienį per ekstremalių situacijų komisijos posėdį Alytuje.

Pasak komisijai vadovaujančio Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus Rolando Juonio, suderinus valymo būdą su Aplinkos ministerija, vandenį išvalys miesto nuotekų valymu užsiimanti įmonė „Dzūkijos vandenys“.

„Apdorojant biologiniu būdu tas vanduo bus išvalytas ir padarytas saugiu aplinkai. Vanduo bus valomas mūsų valymo įrenginiuose ir išvalytas bus išleistas į aplinką“, – po komisijos posėdžio penktadienį BNS sakė R. Juonys.

Didžiausias užteršto vandens kiekis – apie 30 tūkst. kubinių metrų – yra „Dzūkijos vandenų“ nuotekų valykloje.

Dar apie 10 tūkst. kubinių metrų vandens susikaupė buvusiame lietaus rezervuare po gaisraviete ir dar apie 1 tūkst. kubinių metrų vandens susikaupė gamyklos rūsiuose.

Naujausiais Aplinkos apsaugos agentūros atliktų tyrimų duomenimis, po gaisro susikaupusiame vandenyje pavojingos medžiagos normų neviršijo.

Vanduo bus valomas mūsų valymo įrenginiuose ir išvalytas bus išleistas į aplinką.

Alytaus meras Nerijus Cesiulis prieš kelias savaites teigė, kad gaisravietėje esančiame vandenyje rasti cheminiai junginiai, sukeliantys vėžinius susirgimus, normą viršija kelis šimtus kartų. Penktadienį Facebook įraše jis teigė, kad naujausi mėginiai nepaneigia ankstesnių tyrimų rezultatų teisingumo.

„Dabartiniai mėginiai, kurie parodė, kad vanduo jau neviršija užterštumo normų, imti praėjus mėnesiui. Dalis to vandens jau daug kartų persimaišęs su lietaus ar nuotekų vandeniu. Kur nusėdęs, kur išgaravęs“, – rašė N. Cesiulis.

Penktadienio vakarą N. Cesiulis paaiškino BNS nekvestionuojantis naujausių duomenų, bet norintis apginti anksčiau skelbtą informaciją.

„Ministerija (Aplinkos ministerija – BNS) kritikavo kurį laiką mūsų duomenis, kuriuos mes pateikėme, aš tik bandžiau savo paskutiniame poste paaiškinti, kodėl mūsų duomenys skiriasi kelis šimtus kartų nuo ministerijos duomenų, kadangi mes tuos duomenis ėmėme, kai buvo gaisras (...) Ministerija pasakė, kad buvo gąsdinami žmonės tais duomenimis. Mes nieko negąsdinome, mes tiesiog gavome laboratorijos duomenis, kuriuos pateikėme nenorėdami niekam meluoti“, – sakė Alytaus meras.

Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika ketvirtadienį teigė pretenzijų merui neturintis, tačiau kyla prielaidų, kad „iš tos nelaimės tikrai buvo siekis pasipelnyti, tai tikrai turi įvertinti prokuratūra“.

N. Cesiulis BNS sakė, kad savivaldybė dar negavo jokio kreipimosi iš prokurorų, bet miestas pasiruošęs ginti savo poziciją.

„Ministerija lyg minėjo, kad skųs, tai, tikėtina, kažkam iš mūsų reikės atstovauti miesto pozicijai ir aiškintis, kodėl mums kažkas pasiūlė valyti vandenį, kodėl mums kažkas pasiūlė nemokamai tai daryti arba mokamai tai daryti“, – BNS sakė N. Cesiulis.

Vandens valymo kaina – apie 50 tūkst. eurų

Aplinkos ministras K. Mažeika BNS penktadienį teigė, kad užteršto vandens išvalymas pagal „Dzūkijos vandenų“ įkainius turėtų kainuoti apie 50 tūkst. eurų.

„Jie turi savo patvirtintus įkainius, mes žinome kiekius, kiek vandens yra, tai turbūt kainuos, jeigu neklystu, apie 50 tūkst. eurų“, – sakė ministras.

Anot jo, įmonė atliko užteršto vandens valymo bandymus, šie parodė, kad jos turimi įrengimai yra pajėgūs tinkamai išvalyti po gaisro susikaupusį vandenį.

„Kažkokių apokaliptinių rezultatų tikrai nėra. Eksperimentas tik patvirtina, kad „Dzūkijos vandenys“ yra pajėgūs išvalyti tą vandenį savo įrenginiuose. Tai yra efektyviausia“, – teigė K. Mažeika.

Alytaus miesto savivaldybė ir Aplinkos ministerija iki šiol nebuvo radusios būdo, kaip tinkamai pasielgti su po gaisro likusiu užterštu vandeniu.

Savivaldybė nesutiko su ministerijos siūlymu dozuotai jį išleisti į nuotekų sistemą bei teigė ieškanti kitų būdų.

Iš gaisravietės išvežta per 600 tonų pavojingų atliekų

K. Mažeika taip pat teigė, kad toliau tęsiami pavojingų atliekų iš gaisravietės išvežimo darbai. Valstybės valdoma įmonė „Toksika“ jau yra išvežusi jau daugiau kaip 600 tonų pavojingų atliekų.

„Toliau tęsiami darbai (...) „Toksika“ sutvarkys tik pavojingas atliekas, o nepavojingas atrūšiuoja ir palieka sutvarkyti savininkams“, – sakė ministras.

Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktorius R. Juonys teigė, kad penktadienį „Toksikai“ pavesta pradėti tvarkyti pagrindines gaisravietės patalpas.

Šiose patalpose per gaisrą įgriuvo stogas, todėl čia pavojingos sudegusios atliekos susimaišiusios su betonu ir kitomis pastato konstrukcijos medžiagomis.

„Pavesta įmonei „Toksika“ sutvarkyti tą trečią patalpą – pavojingas atliekas atskirti nuo nepavojingų. Pavojingas išvežti sutvarkyti, o nepavojingas palikti gaisravietėje, nes jos nekelia grėsmės aplinkai“, – teigė R. Juonys.

Gaisras Alytaus Pramonės rajone įsikūrusioje įmonėje „Ekologistika“ kilo spalio 16 dieną, ugniagesiai su ugnimi ir jos padariniais kovojo ilgiau nei savaitę.

Alytaus mieste ir rajone dėl spalį vykusio gaisro iki šiol paskelbta ekstremali situacija.

Alytaus mieste ir rajone dėl spalį vykusio gaisro iki šiol paskelbta ekstremali situacija.NAUJAUSI KOMENTARAI

...

... portretas
Che, sako verslnYkai jį pilstys į butelius ir pardavinės kaip gydomąjį! ;D

Zosyte

Zosyte portretas
Tai idomu . Musu patyre mokslininkai nustate dideli uzterstuma . bet po menesio kiti nieko blogo nerado . Gal diplomu neturi ?
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių