Pereiti į pagrindinį turinį

O.Čiukšys traukiasi iš IAE vadovo posto, jį keičia Ž.Jurkšus (papildyta)

2011-04-27 20:02
O.Čiukšys traukiasi iš IAE vadovo posto, jį keičia Ž.Jurkšus (papildyta)
O.Čiukšys traukiasi iš IAE vadovo posto, jį keičia Ž.Jurkšus (papildyta) / Šarūno Mažeikos (BFl)

Nuo 2010 metų pradžios nebeveikiančios ir uždaromos Ignalinos atominės elektrinės (IAE) generaliniu direktoriumi trečiadienį paskirtas Žilvinas Jurkšus. Kiek daugiau nei metus įmonei vadovavęs Osvaldas Čiukšys paskirtas Ignalinos AE korporatyvinių reikalų direktoriumi.

Sprendimas priimtas Vyriausybės posėdyje trečiadienį.

"Šiandien Vyriausybė pritarė mano siūlymai paskirti naują atominės elektrinės vadovą. (...) Mes matome, kad reikia labai stiprinti visą darbų kokybę, atsakomybę būtent pačiuose vidiniuose procesuose, uždarymo projektų valdyme. Mes matome, kad reikalingas specialistas, turintis techninės patirties, darbo didelėje įmonėje patirties, projektų valdymo patirties, todėl ir buvo šis siūlymas skirti naują vadovą, kuris būtent tokią patirtį turi. Tuo tarpu poną Čiukšį mes norime dedikuoti būtent derybiniams klausimams", - po Vyriausybės posėdžio žurnalistams sakė energetikos ministras Arvydas Sekmokas.

Pasak neoficialių šaltinių, 44-rių O.Čiukšys energetikos ministro buvo priverstas atsistatydinti.

Fiziko išsilavinimą turintis 50 metų Ž.Jurkšus yra vadovavęs technikos ir technologijų valdymo procesams didelėse įmonėse, o IAE dirba nuo praėjusių metų - jis buvo ekspertas, atsakingas už planavimą ir strateginius reikalus.

1995-2009 metais Ž.Jurkšus dirbo mobiliųjų telekomunikacijų bendrovėje "Bitė Lietuva", kur paskutiniu metu buvo generalinio direktoriaus pavaduotojas technologijoms ir valdybos narys.

"O.Čiukšio, kaip ekonomisto, vadybininko ir derybininko, patirtis bus labai naudinga įmonei, kurioje jis ir toliau tęs intensyvų darbą pagrindinių tarptautinių projektų kryptimis - su Europos Komisija, Europos rekonstrukcijos ir plėtros banku ir pagrindiniu rangovu "Nukem", - rašoma IAE pranešime spaudai.

Pasak jo, siekiant dar labiau sustiprinti įmonės valdymą ir jos pozicijas, būtina tęsti pradėtas reformas įmonės viduje ir tuo pačiu plėtoti išorinius santykius.

Pasak pranešimo, tolesnis ES finansavimas atominės elektrinės uždarymui 2014-2020 metais yra prioritetinis uždavinys, kurio įgyvendinimas nebus lengvas, kai Europoje jaučiami ekonominės krizės padariniai, o pasaulyje - Fukušimos avarijos atgarsiai.

IAE kuria RBMK tipo grafitinių reaktorių išmontavimo ES kompetencijos centrą. Tai labai perspektyvi idėja, kuriai reikės skirti ypatingą dėmesį ir pastangas, rašoma pranešime.

Be to, A.Kubilius trečiadienį pasirašė potvarkį, kuriuo sudarė IAE eksploatavimo nutraukimo priežiūros komisiją. Jai vadovaus energetikos ministras Arvydas Sekmokas, joje dirbs Ministro pirmininko tarnybos, Finansų ministerijos atstovai ir branduolinės energijos žinovai iš akademinės bendruomenės.

Šiuo sprendimu siekiama sustiprinti tiek Vyriausybės dėmesį IAE uždarymo procesui, tiek šio proceso efektyvumą.

Balandžio 28 dieną A.Sekmokas pristatys naują IAE generalinį direktorių Ž.Jurkšų įmonės darbuotojams.

O.Čiukšys jėgainės vadovu tapo kiek daugiau nei prieš metus. Į šias pareigas jis buvo paskirtas pernai kovą, prieš tai du mėnesius vadovavęs IAE uždarymo priežiūros padaliniui. Buvęs diplomatas vadovauti jėgainei pradėjo, Lietuvai ruošiantis deryboms su Europos Komisija dėl 2009 metų pabaigoje uždarytos Ignalinos atominės elektrinės uždarymo projektų tolesnio finansavimo ir jų skaidrumo.

Pasak IAE pranešimo, vadovaujant O.Čiukšiui buvo pasiektas esminis lūžis IAE veikloje - ji tapo reikli rangovams, sustiprinti administraciniai gebėjimai, užtikrintas veiklos skaidrumas, pradėtos esminės reformos įmonės viduje, be to, sustiprintos IAE pozicijos svarbiose tarptautinėse institucijose - EK, EBRD ir kitose.

Jam vadovaujant, pagerėjo statybos darbai, nebrangsta milijardais vertinami uždarymo projektai.

IAE pagal Lietuvos įsipareigojimus stojimo į ES sutartyje visiškai sustojo 2009-ųjų gruodžio 31-ąją. Jos uždarymui Lietuva jau yra gavusi apie 1,3 mlrd. eurų ir dar tikisi gauti apie 1,2 mlrd. eurų. Manoma, kad jėgainės uždarymas truks apie 25-30 metų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų